PILNE: Cyrk i dymisja Gowina

1
143

Wicepremier Jarosław Gowin podczas konferencji prasowej w Sejmie, podał się do dymisji. Podanie się do dymisji przez Gowina jest próbą zachowania twarzy przez Gowina. Próbą nieudaną. On sam chce głosować przeciw wyborom 10 maja, ale kolegom z partii radzi rozważenie tej propozycji. Koalicja rządowa zostaje. Niezły łamaniec. Gowin podaje się do dymisji, ale jego kieszonkowe ugrupowanie zostaje w koalicji. Gowin będzie w pozycji  Kaczyńskiego. Gowin  i jego partia jest w koalicji, Gowin jedynie nie będzie ponosił, podobnie jak Kaczyński,  żadnej odpowiedzialności.   Wybory  korespondencyjne pewnie i tak się nie odbędą, gdyż ewentualna nowelizacja kodeksu wyborczego, zostanie przez 30 dni przetrzymana w Senacie.

Gowin proponuje zmianę w ustawie zasadniczej i przedłużenie kadencji Andrzeja Dudy o 2 lata. Gowin powiedział, że wybory 10 maja, nie mogą się odbyć i na znak protestu, teatralnie podał się do dymisji. Opozycja nie godzi się na zmianę Konstytucji, twierdząc, iż trzeba wprowadzić stan klęski żywiołowej.  W Sejmie teraz więc dyskusja na temat zmian kodeksu wyborczego i informacji premiera o pandemii. Z informacji premiera. Którą trudno traktować poważnie wynika, że Polska wszystko robi najlepiej na świecie, gdyż rząd złożony jest z geniuszy.

Gowin więc dokonał łamańca, jego dymisja nie ma wielkiego znaczenia. Oczywiście do żadnych wyborów kopertowych nie mamy zaufania. To wyborcza dyktatura. Wybranego prezydenta nie sposób traktować, jako legalnego prezydenta.  Będzie on samozwańczym prezydentem, dupkiem prezydenckim, będziemy go zwalczać na lądzie, na morzu i w powietrzu.  O czym marzy Gowin? Konferencja prasowa Gowina pokazała, że jego koledzy partyjni nie chcieli żegnać się ze stanowiskami. Stanowiska, koryto okazało się najważniejsze.

Andrzej Jarmakowski

1 Komentarz

  1. Człowiek, który atakuje Hołownię za mówienie prawdy (zemsta prosta!) i uważa za dobry wybór Dudę, który jest mistrzem wrzasków o niczym próbował reformować naukę i wyznaczać standardy.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: