Piłka nożna służy wspomaganiu nacjonalizmu?

0
303


Oburzę wielu, ale w końcu muszę wyznać, że mało co mnie tak denerwuje, a co jednocześnie obnaża naturę naszej patriarchalnej cywilizacji jak wiadomości sportowe, zwłaszcza te dotyczące milionów wykopanych w piłce nożnej. Co dzień mamy informacje o polityce, światowych i indywidualnych dramatach, wielkich problemach ale zaraz pod ważnymi informacjami, wydawcy zamieszczają skandaliczne, niepotrzebne, kuriozalne informacje o facetach, którzy, by zarobić o kilka milionów więcej zmieniają klub piłkarski.

Panowie ci nic nie produkują, nic nie wiedzą o świecie, jedyne co umieją robić to kopać i zarabiać. Ludzie na świecie umierają z głodu, syci umierają na covid i inne choroby, a jakiś facet, który umiejętnie wywija nogą staje się milionerem i bożyszczem ogłupiałych tłumów. Nawet jak przegrywa. Rozumiem: każdy ma swój sposób życia i zarabiania, ale dlaczego wieści o owym kopaniu i trzaskaniu gigantycznych pieniędzy (za co????) są tak ważne?

Piłka nożna została sztucznie podniesiona do rangi ważnego sportu w czasach wzmacniania państw narodowych i nastrojów nacjonalistycznych, chodziło o wzbudzanie plemiennych nastrojów walki. Ale dlaczego dziś urasta do rangi najważniejszej dyscypliny newsowej? Skoro ci panowie już od dawne nie grają w narodowych drużynach i idą wyłącznie za pieniędzmi?? Czy to nie jest gorszące, że facet, który niewiele potrafi staje się beneficjentem milionów (widzów i szmalu)? To chore!

Magdalena Środa

źródło facebook, tytuł pochodzi od redakcji

Od redakcji: Trudno się z tym nie zgodzić, w piłce nożnej obowiązuje wiele praw rodem ze średniowiecza, na przykład dotyczących reprezentowania barw narodowych, których nie można zmienić.Piłkarz w wielu przypadkach ma mniej praw niż chłop pańszczyźniany.