Pierwszy dzień Obamacare w Illinois

0
336

formaChoć prace rządu zostały zatrzymane, jednak bez względu na to 1 października, to pierwszy dzień obowiązywania Obamacare. Osoby, które nie są ubezpieczone, muszą wykupić medyczne ubezpieczenie, zapewne dofinansowane prze rząd, jeśli chcą uniknąć kary finansowej, do 15 grudnia br. Tylko wówczas ich ubezpieczenie zacznie działać 1 stycznia 2014 roku.

W Illinois strona internetowa, gdzie można sprawdzić, czy kwalifukujemy się na polisę dofinansowana przez rząd, w tej chwili zresztą pozbawiony kasy, była obleżona, ale mało kto zawierał transakcje. Raczej sprawdzano rozmaite opcje, oferowane przez niejasny i skomplikowany system.

Media twierdzą, iż rząd liczy, że w pierwszym roku obowiązywania nowego prawa 7 milionów spośród 50 milionów nieubezpieczonych Amerykanów wykupi ubezpieczenie medyczne. W Illinois polisy wykupić powinno według szacunków ponad 370 tysięcy osób, ponad milion w Illinois pozostanie nadal nieubezpieczona. Komentatorzy zauważają, że Obamacare stwarza szansę dla tych wszystkich, którzy do tej pory odrzucani byli przez kompanie uezpieczeniowe z powodu stanu zdrowia. Jednak jak zwykle w takich sprawach wszystko sprowadza się do pieniędzy.

Niezwykle trudno dowiedzieć się ile za ubezpieczenie trzeba będzie zapłacić? To jakby skrzętnie skrywana tajemnica.Trudno znaleźć tańszą opcję rządowego ubezpieczenia dla małżeństwa bez dzieci niż 270-300 dolarów miesięcznie. To powoduje, że kara finansowa płacona przy podatkowym rozliczeniu będzie niższa niż kosz polisy i z pewnością wielu młodych ludzi zdecyduje się na takie rozwiązanie. Taniej wyjdzie zapłacić karę niż wykupić ubezpieczenie.

W ogóle w medialnych relacjach z pierwszego dnia Obamacare akurat sporo demagogii., mało konkretów. To jednak dopiero początek trzeba poczekać jak to będzie działać. Na razie na to pytanie odpowiedzieć nie sposób. Obamacare to nie jest reforma dla najbiedniejszych. To raczej reforma dla klasy średniej. Stąd tak wielkie kontrowersje budzi.

AJ

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: