Pieniądze tysięcy Polaków są zagrożone

0
205


Klienci polskich banków mogli paść ofiara oszustów. Dlatego radzimy wszystkim, aby sprawdzali swoje konta.  Dotarły informacje, iż ofiarą oszustów mógł paść największy polski bank państwowy  PKO BP. Pojawiły się niepokojące informacje dotyczące złośliwego oprogramowania jakie może być wykorzystywane przez cyberprzestępców. Lista potencjalnych ofiar banków oferujących usługę bankowości internetowej jest znacznie dłuższa. Wiele banków mogło ostatnio paść ofiarą niezwykle niebezpiecznych tak zwanych trojanów bankowych.

Trojany mają za zadanie przedarcie się przez bankowe zabezpieczenia i emisję na zewnątrz danych dotyczących kont bankowych. W ostatnim czasie liczba ataków trojanów bankowych rośnie i pewnie nadal będzie rosła, gdyż są one bardzo trudne do wykrycia.

W ostatnim roku 900.000 użytkowników rosyjskiego oprogramowania Kaspersky padło ofiarą ataków.

Agencje wywiadowcze USA twierdziły, że firma Kspersky może być powiązana z rosyjskim wywiadem i zakazały amerykańskim agendom rządowym korzystanie z tego oprogramowania.

Tu dochodzimy do najpoważniejszego zagadnienia. Możliwym, że za tworzeniem trojanów bankowych nie stoją przestępcy, ale przestępcy pracujący dla bandyckich rządów. Obawiają się, że firma Kaspersky, jak i znaka firma z Chin, może działać na rzecz wykradania danych, nie tylko bankowych.

Jeżeli chodzi o ataki najczęściej atakowano konta rosyjskie.Na drugim miejscu są Niemcy. Banki muszą poświęcać coraz więcej środków na zabezpieczenia.  Trzeba pamiętać o tym, iż ryzykowane jest korzystanie z bankowości internetowej za pośrednictwem telefonu komórkowego w sieci Wi-Fi.

Przestępcy są coraz bardziej pomysłowi.

Powiedzmy sobie szczerze, pomysłowość hakerów jest znacznie większa, zwłaszcza wówczas, gdy stoją za nimi wielkie organizacje wywiadowcze.

Wojna w cyberprzsetrzeni trwa cały czas.

Dlatego trudno zrozumieć postawę rządu PiS, który nie chce pozbyć się kłopotliwego koncernu z Polski, co więcej zamawia dla rządowych instytucji chińskie drony. fachowcy bardzo krytykują te decyzje.

Foto: Elblag24

Wideo: Dieta i Odchudzanie

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: