Paweł Rabiej na prezydenta Warszawy: Nowoczesna ma swoją aferę

2
844
Ryszard Petru przemawia na temat Lepszej Polski...

Ten sztampowy w sumie ruch stał się ostatecznym impulsem do wylania się całej choroby Nowoczesnej polegającej na tym, że struktura działa w sposób często absurdalny. Sprzeczny z tym, co widać w telewizji w wykonaniu drużyny żeńskiej. Zwracanie na to uwagi przez eksperta jakim jestem, może doprowadzić wręcz do chamstwa, które ma zapewnić trwanie bezsensownego systemu wzajemnej adoracji. Gdybym tego nie przeżył to naprawdę bym nie uwierzył, choć wiele w życiu widziałem. Wiem, że wszelkie organizacje idą w zaparte, a wreszcie przechodzą do ataku.

O zadziwiających wydarzeniach w organizacji dzielnicowej byli powiadomieni najważniejsi ludzie: Adam Szłapka, Ryszard Petru, Katarzyna Lubnauer, Zbigniew Gryglas (autor tytułu: Zamiast narzekać – zbieraj podpisy). Osobista obecność Sławomira Potapowicza z organizacji warszawskiej nic nie dała. Ich brak jakiejkolwiek reakcji, nawet na nasz tekst, doprowadził do publicznego ubliżania mi przez sekretarza grupy eksperckiej Lepsza Polska „sprawiedliwości i praw człowieka” i wydawcy Naszego Czasopisma (pismo Nowoczesnej). Chwilę wcześniej mnie zapraszała na podstawie tekstów z Progresu. Twierdziła też publicznie, że wyrzucono mnie i ona mnie wyrzuciła choć dokładnie wie jak było! Oni wszyscy czekali, że się zamknę i puszczę w niepamięć nieprawidłowe działania. Nawet byłem atakowany jako rzekomo nielojalny! A może myśleli, że się rozpłynie? Ja się zamknę i udam, że nie widziałem i nie wiem. Nie zostało nawet wzięte pod uwagę, że jestem publicystą i ekspertem wysokiej klasy i działaczem. Jest moim obowiązkiem walczyć o prawdę i właściwe zachowania, bo taka jest potrzeba Polski, co wynika z mojej oceny eksperckiej.

Jak można mnie nazwać hejterem i to u ekspertów od sprawiedliwości i praw człowieka? Bo napisałem prawdę o wyznaczeniu Pawła Rabieja na kandydata na prezydenta Warszawy i to ze Sławomirem Potapowiczem w tle – jako byłym burmistrzem dwóch dzielnic? Nikt nie docenił, że zachowałem powściągliwość próbując załatwić sprawę, bardzo istotną – wewnątrz Nowoczesnej. Zgodnie z moją wiedzą ekspercką – niezałatwione sprawy się rozkręcają… Tylko opisane problemy można rozwiązywać! Teraz to już nie jest sprawa wewnętrzna Nowoczesnej możliwa do naprawy, a afera wymagająca wyjaśnienia przez media, ponieważ społeczeństwo ma wiedzieć, co się kryje za propagandowymi zdjęciami i tekstami, w tym dlaczego nie działają żadne mechanizmy naprawcze. U tych co chcą naprawiać innych… PIS też chce…

Tylko kilka osób mnie poparło, mniej lub więcej jawnie. Wielu na pewno odczuwa to co ja, ale milczy. Efekty podobnych wydarzeń widać w mediach, gdy odchodzą grupy działaczy. Nowoczesna nie zauważa nawet, że dopuszczając do tego typu wydarzeń i ich eskalacji traci wiarygodność. Samo szkalowanie takich ludzi jak ja świadczy o słabości intelektualnej. Z zasad eksploatacji wynika, że gdy awansuje się tych o zbyt niskim poziomie, starają się oni obniżyć poziom do swojego. Między innymi hamują wymianę myśli, czyli możliwość innowacji.

Członkowie niby się sobie jakoś przedstawiają, po czym wszyscy o tym zapominają i nie interesują się swoim potencjałem. Nawet gdy ten i ów próbuje pokazać jakieś ważne rzeczy nie ma żadnej głębszej dyskusji. Nie wiadomo jakie ludzie mają poglądy, ale widać, że interesują się „nowoczesnością” powierzchownie i nie razi ich niewłaściwość działania, ani skrajność zachowań. Co ma zrobić taki fachowiec jak ja? Ano ma się zamknąć, bo go napadną i pokażą gdzie Nowoczesna ma ekspertów! Oczywiście w Nowoczesnej są też dobre rzeczy i ludzie. Im mogę tylko powiedzieć: nie dawajcie psuć swojej pracy przez tolerowanie takich zjawisk jak opisałem. Każde środowisko musi się oczyszczać ze złych elementów. Jeśli tego nie potrafią – zło się pleni i degeneracja się posuwa.

Tak więc ideał sięgnął bruku i nie można przejść nad tym do porządku dziennego. Jak sądzę po takim występie Ewa Krawczyk-Dębiec nie powinna być już sekretarzem grupy eksperckiej Lepsza Polska i redaktorem pisma ideologicznego partii. Traktowanie ekspertów w ten sposób jak mnie nie może się powtarzać także w grupach lokalnych. Ośmiesza to szumną nazwę Lepsza Polska. Podobnie działania całej struktury nie mogą polegać na selfie i machaniu tabliczkami z napisem Ryszard Petru. Nawet elementarnej ostrożności procesowej Nowoczesna nie zachowała, myśląc, że nowocześnie mnie wykluczy (jak inni łajdacy) i już. Jeszcze niektórzy chcą, żebym był lojalny, tzn. milczał i udawał, że nie widzę zła tylko dlatego, że tam byłem! Osobliwa logika. Komunistyczny naczelnik chciał mnie kiedyś ukarać, mimo że nie miałem nic wspólnego ze sprawą, motywując: ale pan tam był! Jako osoba kierownicza ostrzegam, że takie zachowania to prosta droga do degeneracji organizacji, gdzie jej kierownik (eksploatacji) nie wie lub lekceważy objawy kryzysu, a potem katastrofy. Nie można marnować potencjału ludzi, a więc organizacji, kierując do kierowania nimi osoby nieodpowiedzialne, bez żadnej możliwości weryfikacji.

Jako człowiek z grochowskiego liceum Wyspiańskiego zacytuję wielkiego człowieka wielowątkowego jak i ja:

Miałeś, chamie, złoty róg,

miałeś, chamie, czapkę z piór:

czapkę wicher niesie,

róg huka po lesie,

ostał ci się ino sznur,

ostał ci się ino sznur.

Dalsze takie postępowanie jak wyżej naprawdę oznaczać będzie kompletną ruinę. Lepsza Polska jest wtedy taka dobra jak Dobra Zmiana. Przykro mi to pisać, grzebiąc kolejną nadzieję na jakiś system współpracy… Zastąpiony został on kolejnym wykluczeniem i linczem. Nawet nie zauważyli, że ja coś ważnego (ekspertyzę poniekąd) napisałem. We wrześniu, na konwencji nie wiedziałem, że już zaraz Nowoczesna pokaże mi jak to „nikt nie zrobi za nas”. Zachowanie działaczy Nowoczesnej wobec mnie znaczy po prostu: mamy cię gdzieś i te twoje zasady eksploatacji… Jestem naprawdę wyrozumiały, bo rozumiem wady ludzi. Nieraz mi to zarzucano, że jestem za łagodny i nie karzę bez sensu pracowników. Po przekroczeniu linii krytycznej i pokonaniu własnych wahań muszę jednak interweniować.

Z rozrzewnieniem wspominam starszego pana Mieczysława, który mnie kiedyś pomówił na podstawie niesprawdzonych danych. Zwołał on w warsztacie wszystkich pracowników i mnie publicznie przeprosił. Ale on był przedwojennym robotnikiem, a nie byle jakim działaczem…. Gdzie te wysokie standardy, których mówią wspomniani wyżej nieraz w telewizji? Nie da się działać porządnie udając, że mnie nie ma i nic ważnego nie napisałem, albo wyzywając niewygodnych. Za komuny zawsze startowano do takiego, że jest konfliktowy, żeby zapewnić kierowniczą rolę PZPR… Fakt: nie udaję, że nie widzę zła! Także braku elementarnej kultury, która zapobiega rozwojowi. To u wielu ludzi budzi wściekłość. Także u złodziei moich sukcesów. Muszą fałszować historię organizacji i zacierać moją rolę. A więc: nie idźcie tą drogą. Na pewno organizacja tak postępująca nie może odegrać dużej roli w zwalczaniu bezwzględnej PIS i jej przystawek pod wodzą rzekomego Człowieka Wolności.

RAFAŁ WODZICKI, ekspert eksploatacji hejtujący prawdą w sieci Lepsza Polska

Progress for Poland:

  • NOWOCZESNA: zamiast narzekać – zbieraj podpisy

  • Konwencja programowa partii Nowoczesna: nikt za nas tego nie zrobi

  • Nowoczesna już sondażowym liderem

  • Ryszard Petru: wystąpienie na konwencji Nowoczesnej 21.05.2017

Fot. Rafał Wodzicki: We wrześniu na konwencji, w cieniu PIS propagowano sieć ekspercką Lepsza Polska. Przemawia Ryszard Petru.

2 Komentarze

  1. Pisałam już wcześniej i powtórzę, ta partia idzie drogą PiSu, chociaż na sztandarach ma wypisaną walkę z Dobrą Zmianą i PiSowskim ukladem. Niepojęte jest wylewanie pomyj na człowieka kompetentnego, z szerokim spojrzeniem na istotne zagadnienia z wielu dziedzin. Eksploatyka pomaga naprawiać błędy ale też ich unikać, dotyczy to zarówno życia codziennego jak i funkcjonowania organizacji. Posłanki Nowoczesnej, w kontekście działań partii wobec wybitnego specjalisty, wydają się osobami sprowadzonymi do roli paprotek. Nowoczesna w środku nie chce zmian. Panie posłanki stają się zasłoną dymną, odbiera się im wiarygodność, bo stają się twarzami Dobrej Zmiany Bis.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: