Patryk Jaki ucieka przed odpowiedzialnością

0
613

 

 

Poseł Michał Szczerba poinformował dzisiaj, podczas konferencji prasowej w Sejmie, że jego Klub Parlamentarny złożył wniosek o informację wiceministra sprawiedliwości  Patryka Jakiego, dotyczącą sytuacji w służbie więziennej. Wniosek ten nie został dopuszczony do realizacji na obecnym posiedzeniu Sejmu. Sprawa jest bulwersująca, gdyż bulwersujące są wydarzenia jakie miały miejsce w ubiegłą sobotę w Warszawie.

Jak wiadomo 25-letnia Monika i jej syn 3.5 letni Oscarek zostali zamordowani przez więźnia, który przebywał na przepustce, a wcześniej skazany został za morderstwo. Więzień ten na przepustce przebywał 90 razy.

Poseł Szczerba mówił, że odnosi wrażenie, że służby więziennej nikt nie nadzoruje.

Dane pokazują, iż służba ta jest w stałym rozkładzie. Mamy wrażenie, że służby tej nikt nie nadzoruje, że została ona pozostawiona sama sobie.

W Zakładach Karnych jest coraz więcej przypadków zgonów i samobójstw, ucieczek. Tylko w ostatnich sześciu miesiącach, było ich 118. Rok 2027 był rekordowy jeżeli chodzi o liczbę napadów na służbie na funkcjonariuszy służby więziennej. Takich napadów było 112 napadów. Rok 2017 jest rekordowy pod względem ilości bójek wśród osadzonych. Takich sytuacji było 118. Mamy coraz więcej sytuacji, kiedy znajdywane są narkotyki i dopalacze w zakładach karnych. Takich przypadków w ubiegłym roku było 1102.

Mamy coraz więcej przypadków znęcania się nad więźniami, widzimy, iż służba więzienna nie jest w stanie wykonywać swoich obowiązków. W służbie więziennej pracuje jeden psycholog na 200 osadzonych. Jak w takiej sytuacji można wydać opinię, ważną dla wydawania przepustek dla więźnia. Jeżeli procedury te nie są realizowane właściwie, może dochodzić do tragedii.

Będziemy mówić o sprawie Igora Stachowiaka, Iwonie Pysz, o Pani Monice. Oni sami mogą mogą się już wypowiadać. W Polsce w zakładach karnych przebywa 90 tysięcy ludzi.  Państwo odpowiada, za ich zdrowie i bezpieczeństwo.

foto: TVP Info

Wideo: @Platforma News

Wiecej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: