Państwo w kryzysie po aferze Banasia

0
37


Rozumiem, iż niektórzy mogą być zmęczeni aferą Banasia. Sprawy jednak nie można odpuścić. Jak informują media, Marian Banaś dzisiaj normalnie przyjechał do pracy.   Za sprawą Mariana Banasia państwo znalazło się w kryzysie. Należy zapytać, jak możliwa była tak szybka ścieżka awansu dla tego człowieka. Przecież odpowiadał on za ściąganie podatków, tworzy policję skarbową, był Ministrem Finansów, został szefem Najwyższej Izby Kontroli. Szf NIK, minister finansów to stanowiska, gdzie kandydaci winni być sprawdzani i to drobiazgowo przez służby specjalne.

Co robiły te służby, czy one w ogóle jeszcze istnieją? Jak przez to sito spokojnie przecisnął się facet prowadzący burdel ,do spółki z obwieszonymi złotem gangsterami.

Jak to się stało, że ktoś taki mógł obejmować najwyższe stanowiska! Wymaga to szybkiego wyjaśnienia. Obejmując te stanowiska Banaś zyskał dopuszczenie do informacji niejawnych. Jak to było możliwe?

Czy do odpowiedzialności poczuwa się premier Mateusz Morawiecki, który kilka miesięcy wcześniej wnioskował o to, aby Banaś został ministrem finansów?

Czy do odpowiedzialności poczuwa się była premier Beata Szydło, za której rządów Marian Banaś posiadł tajemnice polskich podatników kierując administracją skarbową. W końcu, czy do odpowiedzialności poczuwa się rządząca większość, która przecież bardzo niedawno powołała Mariana Banasia na stanowisko prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

Trzeba tutaj bardzo jasno powiedzieć, że afera Banasia jest aferą PiS i nie godzimy się na przerzucanie odpowiedzialności na opozycję choćby, propozycjami zmiany Konstytucji

– Mówiono podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Przypomnijmy, iż kilka dni temu Banaś wraz z politykami PiS doprowadził do nominowania i wyboru przez Sejm dwóch wiceprezesów NIK.

Nie wierzymy więc, w to odcinanie się PiS-u od Banasia, to jest człowiek z pisowskiej czołówki, z samego serca PiS.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: