Państwo policyjne PiS

0
278

Zadziwiająca jest sekwencja zdarzeń w tej sprawie Pani Podleśnej, ukazuje ona sposób działania policyjnego państwa PiS. Prezes PiS Jarosław Kaczyński  na wiecu politycznym wyraża pogląd iż krytyka Kościoła kastolickiego to atak na państwo polskie. I już następnego dnia policja zatrzymuje obywatelkę, panią Podleśną, za rozwieszenie Matki Boskiej Tęczowej. Do kobiety o 6 rano wkracza policja, zabiera aktywistkę na komisariat, a potem przewozi do prokuratury, gdzie postawione jej zostają absurdalne zarzuty. O sprawie piszą media na całym świecie.

Następnego dnia dowiadujemy się, iż akcja policji wcale nie była prowadzona na polecenie prokuratury. A więc to pisowski funkcjonariusz, wykonując polecenie prezesa, Joachim Brudziński, chwaląc się na tym na twitterze wysłał policję do Pani Podleśnej, potem zaś nastąpiły naciski na prokuraturę, aby zarzuty jednak postawić.

Pan Brudziński, jak w tej sekwencji zdarzeń działał jako pisowski przebieraniec, nie zaś funkcjonariusz państwowy.

Posłowie Koalicji Europejskiej wnieśli już wczoraj o zwłanie  nadzwyczajnego posiedzenie Sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji, dla wyjaśnienie tej bulwersującej sprawy.

Funkcjonariusze PiS najwyraźniej zapomnieli, że Polska nie jest jeszcze Iranem, czy Afganistanem. W Polsce Kościół katolicki może być krytykowany i z tego powodu bezprawne są akcje takie, jak ta z Panią Podleśną.

Zapraszamy do wysłuchania konferencji prasowej na ten temat jaka odbyła się w parlamencie. Od siebie dodajmy, iż w Warszawie odbyła się manifestacja Obywateli RP z Matką Boską Tęczową.

Foto: Radio Poznań

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: