Państwo PiS nieodpowiedzialne, okrutne i barbarzyńskie

4
356

KomisjaJuż ponad 200 osób, członków rodzin osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej wystosowało list otwarty protestujący przeciwko zarządzonej przez prokuraturę ekshumacji smoleńskich. Oczywiście tutaj nie chodzi o żadne śledztwo. Chodzi o wywołanie kolejnej wojny między Polakami, rozpętania piekła i rzucania  często bezpodstawnych oskarżeń. Przyczyny katastrofy smoleńskiej zostały już opisane w raporcie komisji Millera. W liście rodzin czytamy:

„10 kwietnia 2010 roku straciliśmy naszych Bliskich – dzieci, rodziców, rodzeństwo, współmałżonków. Wtedy przez wiele dni i tygodni odczuwaliśmy niewyobrażalne wsparcie nie tylko ze strony rodzin, ale i wielu osób, przejętych naszą żałobą i spieszących nam z bezpośrednią pomocą, a także symbolicznym współczuciem. Naszych Ukochanych odprowadzały na miejsce wiecznego spoczynku rodziny i przyjaciele, ale także tysiące nieznajomych – swoją obecnością oddawali hołd tym, którzy zginęli, a dla nas byli ulgą w żałobie” – czytamy w przesłanym liście otwartym.

“Po sześciu latach od tych strasznych dni stajemy samotni i bezradni wobec bezwzględnego i okrutnego aktu: nasi Bliscy mają być wyciągnięci z grobów, wbrew uświęconemu tabu, aby nie zakłócać spokoju zmarłym, pochowanym z najwyższą czcią. My, rodziny, od miesięcy  bezskutecznie wyrażamy swój sprzeciw wobec zapowiedzi tego niezrozumiałego i niczym nieuzasadnionego przedsięwzięcia. Dzisiaj staje się ono faktem” – zaznaczyli sygnatariusze listu.

“Apelujemy do hierarchów Kościołów, których kapłani odprowadzali naszych Ukochanych na cmentarze: brońcie Ich grobów przed zbezczeszczeniem! Apelujemy do ludzi władzy: nie pozwólcie, aby dokonał się ten akt, któremu sprzeciwiają się nasze serca! Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc!” – zaapelowały rodziny smoleńskie.

Słusznie Platforma Obywatelska wskazywała na konieczność ustanowienia specjalnej Komisji Śledczej, do wyjaśnienia manipulacji jakich dopuszczała się tak zwana Komisja, czy Podkomisja Macierewicza. Prace tej komisji śledczej  powinny zakończyć się skierowaniem wniosków do prokuratury przeciwko winnym dokonywania manipulacji i propagowania smoleńskiego kłamstwa przez najwyższe organy władzy państwowej. Powinno to dotyczyć także urzędników państwowych pełniących swoje funkcje poza granicami kraju. Chodzi tutaj mi o imprezy organizowane lub współorganizowane przez placówki dyplomatyczne, gdzie propaguje się kłamstwo smoleńskie obecnej ekipy. Mam nadzieję, że społeczeństwo, organizacje także pozarządowe będą pilnowały konieczności rozliczenia i ukarania twórców smoleńskiego kłamstwa PiS. Ze swojej strony czujemy się zobowiązani informować o bezwzględnym i okrutnym działania władz polskiego rządu. O tych haniebnych  działaniach, podejmowanych przez instytucje państwa polskiego, dowiedzieć się muszą media wolnego świata, ustawodawcy, czy osoby planujące prowadzić interesy, w tak niestabilnym państwie, jakim staje się Polska.

Trzeba pamiętać, że dzieje się to, czasie kuriozalnych, skrajnie  nieodpowiedzialnych, ośmieszających Polskę wypowiedzi ministra Antoniego Macierewicza.

Andrzej Jarmakowski

Foto: Wiadomości – Onet.pl

Wideo: platformawideo/Youtube.com

 

4 Komentarze

  1. Profesor – przewodniczący udowadnia, że p. Błasik nie mógł być w kabinie, bo jego ciało znaleziono głęboko z tyłu samolotu. moja propozycja, niech profesor przetestuje na sobie i stanie w kabinie przy otwartych drzwiach i samolot zrobi bum. zagadka, gdzie znajdzie się p. uczony profesor.
    Ciekawe ilu pasażerów tej pielgrzymki było zapiętych?????
    Kim jest Chris Ciszewski?????

  2. Zachowujecie się jakbyście cierpieli na syndrom sztokholmski. Boicie się Rosjan?

    (Syndrom sztokholmski – stan psychiczny, który pojawia się u ofiar porwania lub u zakładników, wyrażający się odczuwaniem sympatii i solidarności z osobami je przetrzymującymi. Może osiągnąć taki stopień, że osoby więzione pomagają swoim prześladowcom w osiągnięciu ich celów lub w ucieczce przed policją)

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: