Oszustwo podczas obrad Sejmu

0
63


Marszałek Sejmu nie wyjaśniała sytuacja podczas którego doszło do karygodnych wydarzeń. Przeprowadzono głosowanie, którego wyników nie przedstawiono. Przebieg zdarzeń Polska widziała, także na materiałach wideo udostępnionych przez Kancelarię Sejmu. Marszałek Witek, bez koniecznych kroków, doprowadziła do reasumpcji głosowania, do powtórnego głosowania, choć nie było żadnego wniosku posłów, aby powtórne głosowanie przeprowadzić. Nie może być tak, iż Sejm, który jest miejscem, gdzie prawo jest stanowione, był miejscem łamania prawa. To sytuacja zupełnie niedopuszczalna.

Dlatego domagamy się z się ze strony Kancelarii Sejmu, zabezpieczenia dowodów, w postaci komputerowego zapisu wyników głosowania, jak i zapisu z kamer sejmowych. Przypomnijmy, że szef kancelarii Sejmu, , co wyraźnie słychać na nagraniu mówi, że wszyscy posłowie w tym głosowaniu oddali swój głos.

Do dzisiaj zgromadzone dowody pozwalają stwierdzić, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa, przez marszałek Sejmu i do podżegania, do działania sprzecznego z prawem ze strony posłów Prawa i Sprawiedliwości.

W tej sprawie przygotowaliśmy zawiadomienie do Prokuratury, oczekujemy, iż w tej sprawie przesłuchani zostaną politycy PiS wraz z Marszałek Sejmu Marszałek Witek. Złożą swoje zeznania pod rygorem odpowiedzialności karnej związanej z kodeksem karnym, aby móc zweryfikować ich zeznania, wyjaśniając jak do złamania prawa doszło, wyjaśniając kto podejmował w tej sprawie decyzje i kto w tej sprawie powinien ponieść odpowiedzialność.

Polacy widzieli, że mieliśmy do czynienia z oszustwem.

Jedyną podstawą do przeprowadzenie reasumpcji głosowania,  mógł być podpisany wniosek grupy 30 posłów. Takiego wniosku. Co wszyscy widzieli nie było. Marszałek Sejmu, nie podając wyniku głosowania poświadczyła nieprawdę. Posłuchajmy konferencji prasowej na ten temat.

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: