Ośmieszenie smoleńskie

5
415
Fot. archiwum. Smoleńskie pole katastrofy: na konferencji w ogóle o nim nie było, bo i po co…

Dzisiejsze przedstawienie sejmowo-telewizyjne w wykonaniu The Macierewicz Team ma wszelkie znamiona totalnego ośmieszania nauki. Piękne słowa obecnego tam w prezydium Jarosława Kaczyńskiego o poszukiwaniu prawdy i prawdziwej działalności naukowej uniwersytetów są czymś przerażającym. Rozumiem, że miały one zneutralizować, m. in. to co ja pisałem na ten temat, ale w wykonaniu człowieka, który wszystkich poucza w każdej sprawie i chce rządzić są naprawdę groźne. On po prostu nie rozumie co to jest prawda i nauka.
Kolejne występy pseudoekspertów Macierewicza, który jeszcze komentował je żeby nie było wątpliwości jak je rozumieć, były tragikomiczne. Techniczne kłopoty telekomunikacyjne, świadczące o braku profesjonalizmu w ogóle, pozwoliły niektórym zakpić sobie z twórców księżycowych teorii, co było widać i słychać na ekranie. Nic tu nie pomoże opowiadanie o przeszkadzaniu przez Tuska. Ma to stworzyć tylko wrażenie własnej ważności: oto nawet władza ma jakiś interes i wpływ, żeby utrudnić przedstawienie. Miałoby w tym uczestniczyć nawet Ministerstwo Obrony Narodowej! Nazywa się to chyba mania prześladowcza.
Pokazanie jednak konferencji w całości było jak najbardziej w interesie Tuska, bo pokazanie nieudolności naukowej i organizacyjnej tych ludzi, co pozwala zasiać wątpliwości w niejednym. Także pokazały dobrze brak szacunku dla ludzi, którzy muszą to po raz enty przeżywać rzekome wątpliwości.
Wielokrotnie pokazywałem dlaczego nie ma krateru, a oni znów, że świadczy to o wybuchu! To, że nie zostały wybite szyby ma świadczyć o wybuchu! Jakieś nieczytelne obrazki mają świadczyć o wybuchu! To jest po prostu obłęd! Choćby szyby samolotu nie są zwykłymi szybkami co je można kamieniem wytłuc. Muszą wytrzymywać także w normalnej eksploatacji wielkie ciśnienia i ich zmiany. Widać to, gdy Rosjanin wybija jedną z nich. To miało być (wtedy) celowe niszczenie dowodów w sprawie, ale teraz przyszła dyrektywa mówić o tym wręcz przeciwnie…
Kto chce niech czyta szczegółowe informacje w Progress for Poland, które publikujemy od lat paru. Nie są one podszyte żadną manipulacją, ani nie ma wokół nich huku. Powinny wystarczyć do zrozumienia o co chodzi. Ciągle mam nadzieję, że już nie będę musiał komentować tych bzdur . Że naukowcy prawdziwi – nie tylko Artymowicz – wreszcie zaprotestują wobec takiego gwałcenia podstawowych zasad. Brak ich reakcji pozwala na eskalację tych żałosnych pseudokonferencji pseudomiędzynarodowych, którym się próbuje nadać niezwykłe znaczenie w procesie dochodzenia do prawdy. Już nawet nie wspominam o tym, że ośmieszają one uczelnie, z których pochodzą ci kompletnie niesamokrytyczni ludzie.
Pozwolę sobie zacytować komentarze z internetu: „To już nie kompromitacja jeno, to WYRAFINOWANIE DRĘCZENIE – RODZIN i Narodu !!! To już najzwyklejsza PODŁOŚĆ….. Obrzydliwość…nikczemność.. Jakich jeszcze słów użyć by określić tę nekrofilsko – polityczną hucpę…”
Nie napisali tego jacyś wybitnie agresywni ludzie. Ja też nie jestem agresywny, ale jednak jako ekspert mam obowiązek się sprzeciwiać rozpowszechnianiu nieprawdy i to jeszcze pod pozorem poszukiwania prawdy. Nie chcą jej podobno wszyscy, którzy nie są fanami śp. Brata Bliźniaka i Brata Bliźniaka Żyjącego. Tak się przypadkiem złożyło! Dziś doszło do samoośmieszenia się totalnego: może będzie spokój? A może ciągle wielu ludziom to nie przeszkadza?

Rafał Wodzicki

Fot. archiwum. Smoleńskie pole katastrofy: na konferencji w ogóle o nim nie było, bo i po co…

5 Komentarze

 1. Po wyżej wymienionym wydarzeniu Macierewicz znalazł się w TVPInfo na rozmowie z Karoliną Lewicką. Mogliśmy widzieć jakim agresywnym bełkotem ją (a więc i nas) uraczył. Była też okazja zauważyć jej, czyli telewizji publicznej, profesjonalizm: nie dała się zastraszyć, ani nie poszła w przekrzykiwanie się z tym panem. Była to doskonała pointa do pseudomiędzynarodowej pseudokonferencji zespołu agresywnych panów. Dzisiejsze enuncjacje pani Szydło (PIS) na temat tego, że z wraku samolotu 101 można coś będzie wyczytać po przywiezieniu go do Polski świadczą także o braku pojęcia z czego wynikają wyniki w dochodzeniu. W tym kontekście oznacza to, że rządzić Polską chcą ludzie, którzy nie mają kwalifikacji do oceny faktów! Na podstawie czego chcą rządzić?

 2. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieudolna praca komisji, które miały znaleźć przyczynę katastrofy. Komisje wskazały jedynie na okoliczności zdarzenia a to nie jest to samo co przyczyna katastrofy. Przeciętny człowiek chce wiedzieć czy tam śmigło się urwało czy Putin strzelał?
  Niestety komisje nie wskazały bezpośredniej przyczyny głównej czyli takiej, która bez dodatkowych okoliczności, zawsze doprowadzi do katastrofy. Taki stan rzeczy stworzył pole do dowolnie fantazyjnych hipotez. Tymczasem, przyczyna katastrofy jest i jest udokumentowana we wszystkich stenogramach. Jak to możliwe, że komisje jej nie znalazły? Nie wiem, może znalazły ale z jakichś powodów pominęły?
  Za późno. Czas minął ale przyczyna jest nadal ta sama. Można ją odnaleźć w stenogramach 6km od lotniska nad radiolatarnią dalszą. Tam pilot gubi 2km, których potem brakuje aby dolecieć do pasa. Trzeba pamiętać, że nic nie było widać a w takim wypadku zawsze, kiedy pilot pomyli się o 2km co do położenia lotniska musi dojść do katastrofy i okoliczności zdarzenia nie mają żadnego znaczenia.
  Gdyby komisja wskazała bezpośrednią przyczynę główną to najpierw trzebaby było ją obalić zanim ktoś zaproponuje coś głupawego.
  Nie ma podanej przyczyny a to każdy może sobie fantazjować dowolnie

 3. Komisja Millera wyjasniła przyczyny katastrofy, polecam lekrturę raportu, nie goną tam żadne dwa kilometry, przestancie bredzić. Oczywiście PiS teraz będzie lansował kłamstwo smoleńskie…

 4. Ponieważ dziś w Nowym Sączu JK wykrzykiwał o swojej miłości do prawdy (pamiętacie: jesteśmy coraz bliżej prawdy), więc przypominam mój tekst sprzed lat wielu…..>jako ekspert mam obowiązek się sprzeciwiać rozpowszechnianiu nieprawdy i to jeszcze pod pozorem poszukiwania prawdy.<

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: