Opublikować raport Sasina

0
144


W polskim parlamencie zorganizowano dzisiaj konferencję prasową, poświęconą sytuacji w spółkach Skarbu Państwa. W trakcie tak zwanych negocjacji w Zjednoczonej Prawicy dokonywano handlu stanowiskami w spółkach Skarbu Państwa, stanowiska dzielono pomiędzy ugrupowania Kaczyńskiego, Gowina i Ziobry. Do spółek Skarbu państwa trafiają osoby bez kompetencji. Przykładem sprawa elektrowni Ostrołęka. Od początku planowania inwestycji, budowy ostatniego energetycznego bloku węglowego w Polsce wiadomo było, iż to inwestycja zupełnie nieopłacalna, chybiona. W ostrołęckim błocie, rozmaite spółki kierowane przez ludzi Zjednoczonej Prawicy utopiły 1.5 miliarda złotych, a może i więcej. Pieniądze zmarnowano. Winnych i odpowiedzialnych nie ma.

Spółki Skarbu państwa, wchodzą w skład  indeksu WIG 20, od ich wyceny zależy potem wysokość emerytury, a przynajmniej tej części, pochodzącej z części kapitałowej.

Od długiego czasu, źle zarządzane spółki tracą na giełdzie. Ich wartość, a tym samym wysokość emerytur Polaków spada. To są konsekwencje kolesiostwa, rozpowszechnionego w Zjednoczonej Prawicy

W trakcie konferencji w parlamencie domagano się publikacji tak zwanego raportu Sasina. Raportu opisującego podział łupów pomiędzy ugrupowania Zjednoczonej Prawicy. Domagano się publikacji, tej listy Misiewiczów, Zjednoczonej Prawicy. Opinia publiczna ma prawo poznać jak wygląda sytuacja, jak marnowane są pieniądze Polaków. Niekompetencja dotyczy nie tylko elektrowni Ostrołęka.  Sprawa dotyczy wszystkich spółek Skarbu Państwa.  Wszędzie tam rządzi nieudacznictwo i niekompetencja. Postulat dotyczący opublikowania raportu Sasina jest słuszny. Jednak tak zwana Zjednoczona Prawica, zjednoczona w handlu stanowiskami chciałaby to ukryć przed Polakami.

Wideo: @Janusz Jaskółka