Opozycja też chce chronić zwierzęta

0
115


Niespodziewanie temat ochrony zwierząt stał się w Polsce, gorącym i kontrowersyjnym tematem politycznym. Wszystko stało się za sprawą reportażu portalu Onet.pl ukazującym cierpienia zadawane, na wielkiej farmie zwierząt futerkowych. Materiał był drastyczny i pokazał ogrom podłości hodowców. Sprawa oczywista, zareagowała nawet prokuratura formalnie rozpoczynając dochodzenie. Co ciekawe zareagował nawet sam dyktator Polski i zarazem posiadać najsłynniejszego kota w Polsce, Jarosław Kaczyński.  Dyktator poczuł w sercu odruch chrześcijańskiej miłości i łaskawie ujął się za mordowanymi zwierzętami, zapowiadając uchwalenie ustawy, która miała rozwiązać problem.

Okazało się, że owym hodowcą fundującym zwierzętom nieopisane cierpienia jest kumpel Tadeusza Rydzyka, który natychmiast ruszył w jego obronie, podnosząc wrzask, iż PiS niszczy polskie rolnictwo. Okazało się, iż interes kumpla jest ważniejszy od cierpienia zwierząt, od chrześcijańskiego miłosierdzia. W PiS zapanowało przerażenie,

– Chicho wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie? – posypały się pytania.  Prezes też o ustawie jakby zapomniał, za to udzielił wywiadu tygodnikowi w „Sieci”. Jakby chciał odwrócić naszą uwagę, spowodować abyśmy szybko zapomnieli o jego miłości do futrzaków. Znany manewr polegający na odwróceniu uwagi?

Wywiad jest zapisem kompleksów prezesa, stekiem banialuków i umysłowego idiotyzmu. Tylko tak można skomentować ten słowotok pełen bredni, oczywistego kłamstwa i paranoi, która zaległa się w głowie prezesa. Wywiad pokazuje, że Polską rządzi paranoik, żyjący w jakimś swoim, nie istniejącym świecie.

Biorąc pod uwagę stanowisko w tej sprawie stanowisko Radia Maryja, mamy klasyczny przykład manipulacji informacją. Sprawa pokazuje jak fundamentalną rolę w demokracji, odgrywają wolne media.

Prezes zapowiada obronę cywilizacji zachodniej przed LGBT, przywołuje przykład Irlandii, która w jego opinii jest obecnie katolicką pustynią. Kościół z Irlandii sam sobie jest winien, ale prezes to pomija. Kościoła żałować nie będę, to dzięki działaniom prezesa i polskich biskupów, zajmujących się systemową ochroną pedofilii w Kościele, świątynie stają się puste.

Opozycja zgłosiła swój projekt w sprawie ochrony zwierząt, który oczywiście nie rozwiązuje problemu ukazanego w reportażu Onetu. Projekt dotyczy czipowania zwierząt właścicielskich . Mam nadzieję, iż opozycja przedstawi też rozwiązania mające zabezpieczyć przed podłością pokazaną z Onet.pl. Nie wierzę,ale  chciałbym się mylić, aby prokuratura rozpoczęła prawdziwe dochodzenie w tej sprawie, w obecnej Polsce Tadeusz Rydzyk stoi ponad prawem. Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro marzy o zostaniu prezydentem, marzy o politycznym spadku po Kaczyńskim, więc nie zaryzykuje konfliktu z Tadeuszem Rydzykiem, występującym także, od czasu do czasu,  w charakterze duchownego.

Jeszcze jedna ważna sprawa związana z bałaganem w oświacie zafundowanym przez rząd. Wiele szkół w Polsce, jak się okazuje, pracuje w systemie mieszanym, co powoduje określone kłopoty dla rodziców, którzy muszą zapewnić opiekę dla dzieci. Rząd nie dał im zasiłku opiekuńczego, rodzice zostali pozostawieni sami sobie, rząd umył ręce.

wideos: Janusz Jaskółka

Tak wygląda dzisiejsza Polska.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: