Opozycja chce dymisji Andruszkiewicza

0
230


Wczoraj pisaliśmy o aferze ministra Andruszkiewicza, który uczestniczył w fałszowaniu list wyborczego poparcia dla kandydatów wspieranych przez tak zwany ruch narodowy. Aferę ujawnił magazyn Superwizjer stacji TVN.

Pisaliśmy także o rozmowach jakie prowadziliśmy z osobami dobrze znającymi rzeczywistość w Białymstoku, którzy informowali nas o swoistej symbiozie środowiska kiboli i zorganizowanej przestępczości. Prokuratora i policja wstrzymały dochodzenia skierowane przeciwko „narodowym bandytom”.

Dzisiaj w trakcie konferencji prasowej jaka odbyła się w Sejmie, posłowie PO domagali się dymisji Andruszkiewicza, jak i informacji rządu dotyczącej sytuacji, w białostockiej prokuraturze.  Dzisiaj minister oświadczył, że w Białymstoku trwa kontrola i będą wyciągnięte konsekwencje wobec osób, które spowodowały wstrzymanie dochodzeń. Czy tak się stanie zobaczymy.

Opozycja domaga się wyjaśnień ze strony rządu na temat sytuacji w białostockiej prokuraturze. Zgodnie z regulaminem Sejmu wyjaśnienia rządu powinny nastąpić na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Sytuacja jest bardzo poważna. Wiceminister Andruszkiewicz oskarżony został o poważne przestępstwo kryminalne, jak fałszowanie podpisów. Wyjaśnienia wymagają oskarżenia o wstrzymanie dochodzeń przeciwko ugrupowaniom skrajnym i ich powiązaniom ze zorganizowaną przestępczością. Bardzo uważnie będziemy obserwować tę sprawę. Ziobro przyznał, iż w Prokuraturze w Białymstoku doszło do poważnych naduyżyć w prokuraturze.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania z dzisiejszej konferencji prasowej.

Foto: : olpl.wordpress.com|

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: