Oporny Parlament Europejski

1
230

W polskich mediach sporo komentarzy, po kolejnej porażce Beaty Szydło w wyborach na stanowisko szefowej Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych PE. PiS zgłosił Beatę Szydło, ale ta przegrała, więc zgłosił ją ponownie. I znowu porażka, Szydło nie została wybrana. Krnąbrny ten Parlament Europejski. Na nic zdały się zapewnienia, że Szydło jest tak wspaniałą Europejką, przywiązaną do wartości europejskich, jest ich obrończynią. PiS więc rozważa zgłoszenie Szydło po raz trzeci.

Najwyraźniej widać, iż Prawo i Sprawiedliwość nie potrafi się poruszać po brukselskich korytarzach, nie potrafi przeforsować swoich kandydatów nawet na drugorzędne stanowiska i to w sytuacji, gdy nie mają oponenta.

Ostrzegaliśmy przed wyborami, iż głosowanie na PiS to wybieranie Polski pozbawionej wpływu na ważne europejskie  decyzje, to głosowanie za Polską, pałętającą się gdzieś na marginesach  polityki europejskiej. Teraz widać, iż mieliśmy rację.

Europa wie, że Prawo i Sprawiedliwość, to partia antyeuropejska, wprowadzająca w Polsce system sprzeczny z podstawowymi wartościami, na których zbudowana została Unia Europejska.Prawo i Sprawiedliwość zlikwidowało niezależne sądy, zlikwidowało trójpodział władzy.  Nad sądami i prokuraturą narzucona została kontrola polityczna.

Brak Przestrzegania zasad praworządności przez rząd PiS to nie jedyny problem w Unii. Polska straci sporo funduszy na walkę ze smogiem.  Polska jest wielkim europejskim trucicielem i takim pozostanie, taka jest bowiem strategia rządu PiS.

Nie należę do optymistów, ale uważam, że Europa, jeżeli chcemy, aby projekt zjednoczonej Europy przetrwał, musimy przestrzegać zasad praworządności, których polski rząd nie przestrzega. Trudno wyobrazić sobie, aby ktoś poważnie traktował Europę, która jest obojętna wobec łamania podstawowych wartości w swoich państwach członkowskich.

Foto: Times of Malta

Wideo: @Zbyszek G

1 Komentarz

  1. Przyjechała baba z Polski, która przedtem wzięła się pod boki i w unijnym parlamencie nawrzeszczała na Unię. A teraz przyszła “koza do woza”. A Unia odpowiedziała: paszła w pizdu ! Taka prawda.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: