Omenaa Mensah napisze co myśli o rodakach

0
367

rodacyOmenaa Mensah pracuje nad kolejną książką. Gwiazda nie chce zdradzać szczegółów, przyznaje jednak, że książka może wywołać kontrowersje. Na przychylny odbiór czytelników może natomiast liczyć publikacja „Bajkowo. Dziennikarze dzieciom”, w której znalazła się bajka autorstwa najpopularniejszej polskiej pogodynki.

„Bajkowo. Dziennikarze dzieciom” to zbiór bajek napisanych przez znanych polskich dziennikarzy. Autorami utworów są m.in.: Dorota Wellman, Maja Popielarska, Tomasz Sianecki, Marta Kuligowska i Omenaa Mensah. Bohaterami bajek są dzieci, które przeżywają niezwykłe, czasem niebezpieczne, a czasem zabawne przygody. Tematem bajki Omeny Mensah jest tolerancja. Prezenterka chce przekonać dzieci, że dobrze jest wyróżniać się z tłumu innych, podobnych do siebie ludzi i że powinny czerpać radość ze swojej odmienności.

– Ja jako kolorowa dziewczyna – w kraju nieczęsto spotyka się takie osoby, jak ja, ciemnoskóre – nie miałam z tym żadnego problemu. Ale mój stosunek do mojego koloru skóry tutaj, w tej szerokości geograficznej, jest chyba powszechnie znany: biorę to na śmiesznie. Tak jest teraz, jednak nie zawsze było mi do śmiechu. Ta bajka została napisana po to, żeby pokazać, że fajne jest się czasami wyróżniać – mówi Omenaa Mensah w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Najpopularniejsza polska pogodynka wielokrotnie przyznawała w wywiadach, że jako dziecko często spotykała się z dyskryminacją ze strony rówieśników. Na przezwiska reagowała czasem dość gwałtownie, za co otrzymała nawet uwagę w dzienniczku. Inspiracją do napisania bajki były jednak nie tylko jej własne przeżycia z dzieciństwa.

– Bajka jest bardzo pozytywna, zwłaszcza w kontekście sytuacji, którą ostatnio przeżywałam. Zadzwoniła do mnie mama dziewczynki ze szkoły we Wrocławiu. Okazało się, że dziewczynka jest mulatką, i kiedy poszła do szkoły, dzieci zaczęły się z niej śmiać. Sytuacja ta pokazała, że problem koloru skóry jest bardzo ważny, i mam nadzieję, że poprzez tę bajkę pokazałam go w dość przystępny sposób – mówi Omenaa Mensah.

Dziennikarka już pracuje nad kolejną publikacją, tym razem przeznaczoną dla dorosłego czytelnika. Nie chce zdradzać szczegółów, przyznaje jednak, że książka będzie bardzo kontrowersyjna.

– Myślę, że kilka osób może się obrazić. Powiem wam, jacy jesteście, rodacy. To będzie bardzo kontrowersyjna książka – mówi Omenaa Mensah.

W maju do księgarń trafiła książka Omeny Mensah pt. „Twoje 3i”. Pogodynka radzi w niej, jak osiągnąć sukces dzięki dobrej autoprezentacji. Omenaa Mensah jest też autorką książki z przepisami kulinarnymi dla dzieci „Zapiekanka, układanka, ciasteczko z bajeczką”.

Tekst Agencja Newseria.pl

Foto: swiatowidz.pl

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: