Życiowa misja Łucji Śliwy. Okulawić Owsiaka

9
1715

serce odwróconeTegoroczny finał WOŚP (1.10.16) odbędzie się w wyjątkowych warunkach. PIS, który zawsze oskarżał Jurka Owsiaka o malwersacje finansowe i szerzenie libertynizmu, będzie się starał, aby zbiórka nie wypadła najlepiej. Pomoc rządowa jest więc wykluczona. Jeżeli kwesta przyniesie mniej pieniędzy, to PIS będzie mógł powiedzieć, że inicjatywa zawsze miała podłoże ideologiczne, a jej dotychczasowe sukcesy wynikały z przychylności koalicji rządowej. Czyli inaczej – że za Orkiestrą ukrywał się zwykły interes polityczny. Mniejsze datki byłyby wielkim zwycięstwem przeciwników WOŚP.

 Teraz więc, gdy rząd opowiada się zdecydowanie przeciwko Orkiestrze, nasili się jej krytyka. Ze zdwojoną siłą powrócą oskarżenia i wyzwiska pod adresem Jurka Owsiaka. Powróci też “odwrócone serce” – symbol odmowy pomocy ze względów ideologicznych. Pierwszy raz „odwrócone serce” zobaczyłem na FB kilka lat temu. Zawiesił je internauta, który nawoływał do bojkotu WOŚP. Było to czerwone serduszko, tylko odwrócone, z napisem „nie daję Owsiakowi”. Czy może być coś bardziej negatywnego od “odwróconego serca”? Jeżeli jest jakiś świat “odwróconego serca”, to jak on wygląda?

Z pewnością inaczej. Każdy Polak, każde polskie dziecko, każdy chory, jest ideologicznie zabarwiony. Polak jest najpierw członkiem partii, dobrej albo złej, zwolennikiem jakiejś wizji, zdrowej albo chorej, jest ateistą albo katolikiem, dobrym sortem albo złym, patriotą albo zdrajcą, ma zły albo dobry życiorys i dopiero potem, na samym końcu, Polakiem. Idea anty-serca selekcjonuje Polaków na lepszych i gorszych. ”Odwrócone serce” przekonuje, że świat bez podziałów jest fałszywy i nierealny; podszeptuje, że wszystko, dosłownie, nawet pomoc chorym, jest polem walki ideologicznej. Gdy serce zostaje “odwrócone”, rozpoczyna się walka z ideologicznym wrogiem. Nie jest wtedy takie ważne, co robi Owsiak. Dużo ważniejsze jest, aby go okulawić.

W środowisku polonijnym najwięcej wysiłku w obrzydzanie inicjatywy pomocy bez podziałów włożyła Łucja Śliwa. W jej programie Jurek Owsiak to propagator rozwiązłości seksualnej, agent i szatan. Przede wszystkim złodziej. Jego nazwisko nie jest przez nią wypowiadane poprawnie, ale celowo i pogardliwie “owsik”. Ale „odwrócone serce” Łucji Śliwy zostało przez Polonię zdecydowanie odrzucone. W Chicago już od lat “gra” Orkiestra. Ostatnio Polonia zebrała ponad 80 tysięcy dolarów.

Co proponuje „odwrócone serce”, lansowane przez Łucję Śliwę? „Odwrócone serce” to zakaz dla wielu. Oczywiście, ważne jest, kto pomaga. Musi się kwalifikować ideologicznie. Jeżeli nie – to trzeba go zwalczać. Pomoc? Tak, ale dla niektórych. Tylko na dzieci wybrane, niczym nie “zapaskudzone”, z rodzin katolickich, z rodzin smoleńskich albo pod warunkiem, że rodzice należą do takiej albo innej partii politycznej i popierają właściwych ludzi. A więc nie dla wszystkich. Tak działa człowiek, który jest przekonany, że ideologia to przewodnik moralny. Co za koszmarna wizja dla dzieci, które potrzebują pomocy i wsparcia, ale znalazły się akurat po niewłaściwej stronie.

 

tekst ukaże się również na portalu racjonalista.tv

zdjęcie: pikio.pl

 

Dariusz Wiśniewski

9 Komentarze

 1. W Polsce trwa akcja, nie dal księdzu na kolende, a to co miłam dac na kolendę dam Owsiakowi. Mi się Podoba.

 2. Już trochę wcześniej i przed tow.Śliwką, akcję taką rozpoczął tow.Wiktor Srokaty. To właśnie jemu należy się kartoflany medal, z krótkich łapek pozostałego kartofla.

 3. Pani Łucja powinna pomyśleć o czasie, kiedy odejdzie, bo tam już Bóg czeka na takich co szkodzą tym, którzy wspomagają szpitale w nowoczesna aparaturą, bez której wiele noworodków by nie przeżyło, a o których tak walczy polski KK .
  Pani Łucjo, my Polacy i Polki nie czekamy, by Pani dała choćby centa, ale zawsze będziemy pamiętać, że nie powinnaś się wtrącać w sprawy, które są nie po myśli Pani. Proszę wspomóc p. Rydzyka, bo on potrzebuje Pani pomocy choćby modlitwy za swoje czyny: wykorzystywanie osób starszych, nawoływanie polityczne i inne.

 4. I co teraz tow. Śliwa Łucja zrobi: Caritas podkreśla, że Owsiak to po prostu inny sposób działania i nie należy go zwalczać….

 5. Czy to odwrocone serce to wymysl moherowej luski?
  Jezeli tak to nie masie co dziwic,ze jej IQ jakie jest takie jest poniewaz tak obrocone serce to nic innego jak zenska dupa.I “toto” ma “toto” na miejscu glowy tym samym mozg siedzi w jelicie grubym!

 6. Your comment is awaiting moderation.
  edward janus NJ
  01/15/2016 at 9:55 AM

  Jarmarkowski nie jestem animowy i ty dobrze wiesz bo pisalem na waszym FB ale po dwoch dniach zablokowales moje w pisy — Dlaczego .Nigdy nie bylem anonimow

 7. Podpisanie się ‘Username” jest podpisaniem się anonimowym. Tutaj człowieku po raz pierwszy na portalu podajesz nazwisko. Na FB twoje wpisy są obraźliwe. Obrażasz, oskarżasz ludzi.

 8. Your comment is awaiting moderation.
  edward janus
  01/15/2016 at 2:39 PM

  POLAND ’16
  Max wypowiada wojnę niemieckim koncernom medialnym. 30 min special w MaxTV! Jak moge byc animowy jak macje moj email i kazdego co zostawia komentarz .Dzwonilem dzisiaj do gazety czyli 1-15-016 o godzinie 1.30 pm . Ciekawa rozmowa dzwonie ktos podnosi sluchawke Hallo ja Hallo i znow Gazeta Hallo a ja Hallo i gazeta pyta mnie sie zebym sie przedstawil a ja do nich czy to gazeta ta i ta odpowiedz tak .Dobrej firmie to firma sie pierwsza przedstawia a nie odwrotnie .Brak podstawowej inteligecji w gazecie ale jak gazeta tacy ludzie Jarmakowski .Mam nadzieje ze podasz to do publicznej wiadomosci chyba ze znow jestem anonimowy he he .Wiecej materialow wlozylem i prosze o sprostowanie na moj temat bo wyglada to jak False Accusations a US jest to karane .Bo mam wszystke Copy oraz copy wlozone w sieci gdzie pokazuje ze nie jestem Anonimowy i to dobrze wiesz bo tez pisalem na waszym bloguFB gazety .Pozdrawiam i czekam na telefon ,ktory obiecal pan Dombrowski ze Jarmakowski na pewno przedzwoni

Comments are closed.