Odezwa do Polonii w sprawie pomocy dla poszkodowanych przez nawałnice

0
1552

Przyłączcie się.

Razem możemy zrobić więcej dobrego.

Kim są poszkodowani przez nawałnice, które przeszły nad Polską pod koniec ubiegłego tygodnia? Na kogo głosowali w ostatnich wyborach? Czy są przeciwko przyjmowaniu uchodźców muzułmańskich? Co myślą o sądach i Trybunale Konstytucyjnym?

W obliczu takiej tragedii, pytania te tracą na ważności. Są momenty w dziejach naszego narodu, że liczy się tylko ludzka solidarność. I nic więcej. Ucierpieli Polacy. Sześć osób zginęło, 55 jest rannych, w tym 16 strażaków. W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z ponad 4,5 tys. budynków, z czego ponad 3,5 tys. to budynki mieszkalne. Ludzie stracili niemal wszystko. Wielu z nich jest w skrajnej rozpaczy.

W takich momentach najważniejsze jest, aby przyjść jak najszybciej z pomocą. Nie chodzi tylko o pieniądze, ale także o sygnał, że jesteśmy z nimi, i że nie zamierzamy być wobec ich nieszczęścia obojętni.

KOD Chicago (i zwolennicy) zainicjował zbiórkę pieniędzy dla najbardziej potrzebujących. Zdołaliśmy uzbierać ponad 800 dolarów. Ale przecież jest nas tutaj znacznie więcej. To może być wspólne przedsięwzięcie, nawet skłóconych wcześniej obozów.

Całość zebranych pieniędzy będzie przeznaczona na pomoc.

Rozliczenie zostanie opublikowane.

Zapraszamy do wspólnego działania, albo – jeżeli nie, to zachęcamy do organizowania pomocy w swoim gronie.

Proszę o udostępnianie

kontakt: John Fudala

Tel: 1-847-767-5610

Email: ambersafari@gmail.com (konto PayPal do przelewów)

Adres: John Fudala, POBox 882, Northbrook, IL 60065