Obamacare przetrwała kolejną batalię

0
399

CongressSenator Ted Cruz po 21 godzinach okupowania mównicy w Senacie przerwał swoje przemówienie i dał spokój. Szybkim krokiem udał się do toalety. Przez 21 godzin senator przeczytał Ameryce książkę dla dzieci, było trochę scenariusza z filmu “Gwiezdne Wojny” i innych ciekawostek. W końcu po 21 godzinach senator przestał z siebie robić wariata. Senat z pewnością demokratyczną większością usunie z ustawy budżetowej zapisy likwidujące finansowanie ustawy o reformie ubezpieczeń medycznych.

Cruz przerwa swoje wystąpienie, gdyż liderzy republikanów, krytykowali jego taktykę, uważając, iż filibusterka nie jest dobrym rozwiązaniem w tym momencie.

Izba te poprawki odrzuci, wspólna wersja nie zostanie uchwalona i tak pewnie dojdzie do wysłania rządu na urlop. Obamacare przetrwała w Senacie kolejną batalię, ale na dobrą sprawę nie wiadomo co dalej. Na pewno czeka nas totalny bałagan związany z Obamacare. Lokalne biznesy w Chicago w większości korzystać będą z uchwalonego wyłączenia. W środę rano telefonicznie nie znalazłem ani jednego polonijnego biznesu, który wykupiłby ubezpieczenie dla swoich pracowników. Pracodawcy kiedy przestanie obowiązywać wyłączenie, będą woleli zapłacić karę. Zresztą w Illinois, niepełne jeszcze dane wskazują, że kupno ubezpieczenie dofinansowywanego przez rząd nie będzie wcale proste, przynajmniej na początku. Może także znacznie więcej kosztować niż pierwotnie zakładano. Niektórzy twierdzą, że wprowadzenie Obamacare, która bardziej teoretycznie, niż praktycznie obwiązywać będzie od 1 października wcale nie zmniejszy ilości osób bez medycznego ubezpieczenia, wręcz przeciwnie liczba ta będzie wyższa.

 

W Kongresie trwać będzie batalia budżetowa oraz debata nad zwiększeniem dopuszczalnego progu zadłużenia funduszy federalnych.

W tej chwili różnice w Kongresie są tak fundamentalne, że porozumienie wydaje się mało prawdopodobne. Wydaje się, że urlop pracowników rządowych jest przesądzony, aczkolwiek zawsze może się to zmienić. To decyzja polityczna, nie merytoryczna, ekonomiczna. W tej chwili za wcześnie na ostateczne wnioski, najbliższe dni pełne będą dramatycznych wydarzeń, demagogicznych argumentów i zwykłej populistycznej bzdury.

AJ

 

Foto: www.123rf.com

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: