Obalmy obecną władzę!

1
314


Rozpoczęła się  się prezydencka kampania wyborcza. Urzędująca prezydencka marionetka Jarosława Kaczyńskiego, w kilku ostatnich wystąpieniach w stylu Władysława Gomułki, odwoływał się do rozwiązań niekonstytucyjnych, poza prawnych. Andrzej Duda w środowisku prawniczym uznawany za „persona non grata”,  żalił się na profesorów, że biedacy nie rozumieją sensu jego zbawiennych działań. Uważam, iż komentowanie wystąpień Dudy i innych polityków PiS nie ma sensu.  To wszystko prawda, tak PiS, pragnie Polskę, wyprowadzić Polskę z Unii, chce zatruć nas węglowymi spalinami.  Rząd nie posiada polityki klimatycznej, ani nie posiada w tych trudnych czasach polityki zagranicznej. Polska jest osamotniona, nie potrafi znajdować przyjaciół, staje się problemem i ciężarem dla Europy. Można tutaj napisać płomienną polemikę,tylko tak naprawdę, i tak na końcu dojdziemy do konkluzji, którą zaprezentował dzisiaj, czy to się komuś podoba, czy nie, Ojciec Polskiej Wolności, czyli Lech Wałęsa, który na twitterze napisał.

“Ja, Lech Wałęsa, proszę wszystkich ludzi walczących i budujących w 1980 r. Solidarność – musimy zrobić wszystko, by jak najszybciej odstawić obecnie urzędujących w obrębie władz. To, co wyprawiają i jak to wyprawiają. To jest niszczenie naszych osiągnięć i przeciw interesowi Ojczyzny”.

Lech Wałęsa

Krótko i w punkt. W 1980 roku należałem do osób, które razem z Lechem Wałęsą  współtworzyły, najpierw strukturę organizacyjną Solidarności, a potem organizowałem I Zjazd Związku. Tak wiem, nie ma już wielu z tych, którzy Solidarność tworzyli, nie ma z nami. Tak, Nie ma z nami Jacka Kuronia, Bronisława Geremka, czy Tadeusza Mazowieckiego, Wiesława Chrzanowskiego i wielu, wielu innych. Pozostał jednak ich wielki dorobek, w postaci tamtej Solidarności. To pierwsza Solidarność nauczyła nas, że możliwym jest zrealizowanie marzeń, o wolności, a potem że możliwe jest umieszczenie Polski z strukturach Zjednoczonej Europy.

W dzisiejszej kampanii, o to właśnie chodzi. Obecnie rządzący złoczyńcy,  chcą rezygnacji Polaków z europejskich wartości, chcą odepchnąć Polskę od Europy, od Europy, od której Polska odepchnąć się nie da! Niech to wybrzmi jak najgłośniej!

Może nam się nie podobać się Biedroń, Kidawa Błońska, Grzegorz Schetyna, któremu można wytykać różne błędy, tyle tylko, że obecnie nie prowadzi to, do niczego, nie ma żadnego sensu. Każdy ze wspomnianych kandydatów jest sto razy lepszy od Andrzeja Dudy.

Podobnie jak rację ma Lech Wałęsa, rację ma Donald Tusk, który napisał:

Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim. Głosujesz na nich? Masz prawo. Ale nie masz prawa dłużej udawać, że tego nie widzisz. Bo widzisz”.

Donald Tusk

Tak dzisiaj nikt nie może udawać, że nie widzi zawłaszczania, masowej kradzieży przez PiS funduszy publicznych, że nie widzi afer, czy to Banasia, SKOK-ów, KNF, Srebrnej i dziesiątek innych.

Dzisiaj mamy do czynienia ze współczesną polską nową Targowicą, czyli ludźmi, którzy w imię własnych, iluzorycznych korzyści politycznych, uciekając przed Europą, poświęcają interes swojego państwa i narodu.  

Dlatego jednoczmy się wokół kandydatów opozycji, a potem w II turze, wokół kandydata opozycji. Bijmy się za wolność i za przynależność do Europy. Nie dajmy sobie wyrwać tych marzeń, które zrealizowaliśmy z takim trudem. Do wyborczego boju marsz!

Andrzej Jarmakowski

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: