Nowe wątki w Aferze Podkarpackiej

0
193


Przypomnijmy. Funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego zwrócił się do premiera rządu RP jak i do szefa CBA w związku z faktem, iż dysponował dowodami kompromitującymi lokalnego polityka Prawa i Sprawiedliwości na Podkarpaciu. (pismo publikowaliśmy na naszych łamach). Funkcjonariusz był nakłaniany do tego, aby zmienić treść swoich notatek na ten temat.

Wczoraj pełnomocnik funkcjonariusza złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z tą sytuacją. Jednocześnie do premiera zwrócono się z prośbą o rozpoczęcie kontroli w służbie PiS-u, czyli w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

Sytuacja jest nadzwyczajna. Służba, która ma wykrywać działania o charakterze korupcyjnym sama jest oskarżana o  prowadzenie działań korupcyjnych i ukrywanie dowodów.

Politycy Koalicji Europejskiej podczas konferencji prasowej zorganizowanej w parlamencie wyrazili nadzieję, że dochodzenie w tej sprawie premier jak i Prokurator Generalny obejmą osobistym nadzorem. Nie może być tak, że służba, której dotyczą poważne zarzuty nie chce zarzutów wyjaśnić.

To kolejna afera, w której widać całkowitą dysfunkcjonalność polskich służb specjalnych.

Po raz kolejny okazuje, że w sytuacji, gdy sprawa dotyczy szczytów władzy służby zajmują się tym, aby sprawę tuszować, zaś nie ją wyjaśniać.

Centralne Biuro Antykorupcyjne jest służbą, która ma patrzeć na ręce politykom, głównie politykom władzy.

Mamy do czynienia z wielką aferą obyczajową, która wstrząśnie polską polityką.

Służby zaś zajęły się niszczeniem agenta, który wykrył aferę.

To sytuacja, w której CBA staje się Agencję Ochrony PiS. W tej sytuacji politycy Koalicji Europejskiej postulują, aby Kontrolę przeprowadziło Centralne Biuro Śledcze Policji. Wiadomo, że w swojej sprawie dochodzenia nie może prowadzić CBA, jak i ABW. To nie jest pierwsza sprawa, w której CBA staje się Agencją Ochrony polityków PiS.

Zapraszamy do wysłuchania konferencji.

Foto: WP Wiadomości

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: