Nowe fakty w sprawie śmierci Igora Stachowiaka

0
524

Niemal każdego dnia ujawniane są nowe fakty dotyczące zabójstwa na komisariacie policji we Wrocławiu Igora Stachowiaka. Wczoraj dowiedzieliśmy się, iż policja od samego początku dysponowała materiałem wideo pozwalającym na ukaranie policjantów biorących udział w zabójstwie Stachowiaka. Jednak żadnych konsekwencji wobec nich nie wyciągnięto, policjanci po trzech miesiącach powrócili do patrolowania ulic. Natomiast ich przełożeni dostali awanse.

Na tym przykładzie widać,iż minister Błaszczak jak i jego zastępca Jarosław Zieliński nie radzą sobie i powinni zostać zdymisjonowani. Niezbędne jest także powołanie Komisji Śledczej w tej sprawie, aby uniemożliwić niszczenie dowodów i manipulowanie faktów.

Politycy opozycji domagają się ujawnienia pełnej listy przypadków śmierci na komisariatach, do jakich doszło w ostatnim czasie. Wszystkie one powinny zostać dogłębnie wyjaśnione.Zwłaszcza, że widać także, iż Prawo i Sprawiedliwość usiłuje odwrócić uwagę od istoty rzeczy, podając także wiele nieprawdziwych, zmyślonych faktów dotyczących samego Stachowiaka. Nie ma to zupełnie znaczenia, żadna sytuacja nie upoważnia funkcjonariuszy do takiego zachowania, jakie obserwowaliśmy we Wrocławiu, gdzie z zimną krwią zatrzymanego zamordowano, działaniom oprawców przyglądali  się inni funkcjonariusze, z których żaden nie zareagował. To bardzo smutne, wręcz przerażające.

Ukrywanie dowodów, pogrąża oczywiście ministrów Błaszczaka i Zielińskiego. Widać tutaj, iż cała opozycja powinna poprzeć wniosek o odwołanie Błaszczaka. Tylko w ten sposób można coś osiągnąć.

Od siebie dodajmy, że wiele wątpliwości powstaje w związku z działaniami prokuratury, która przez wiele miesięcy praktycznie nic nie zrobiła dla wyjaśnienia sprawy i ukarania winnych.  W prokuraturze jest wiele spraw, związanych z brakiem nadzoru Błaszczaka nad policją. Czy to znaczy, że państwo PiS nie istnieje nawet teoretycznie?

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej polityków PO.

Foto: WP Wiadomości

Wideo: platformawideo

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: