Nowe fakty dotyczące ubeckiej przeszłości Stanisława Piotrowicza

0
356


Ponure lata stanu wojennego. Tysiące Polaków, konspiruje w podziemnych strukturach Solidarności. Działają także inne organizacje jak Konfederacja Polski Niepodległej. Młodzi działacze KPN z późniejszym posłem AWS jadą na organizowany przez siebie obóz  na Podkarpaciu.  Do domu gdzie przebywają działacze KPN wpada milicja i bezpieka. Typowy obrazek z lat stanu wojennego. Wśród zatrzymanych jest Mariusz Ambroziak, po latach poseł AWS,  Zatrzymani przewiezieni zostają do niewielkiej miejscowości koło Jasła, gdzie w budynku Służby Bezpieczeństwa rozpoczynają się przesłuchania. Ambroziaka przesłuchuje Stanisław Piotrowicz, ostry komuch, widać, służbista, sprawiający wrażenie, iż wierzy w komunę, oddany komunistyczny aparatczyk – Ambroziak tak go zapamiętał.

Jak widać Pisowi nie przeszkadza komunistyczna przeszłość Piotrowicza. Piotrowicz usiłował fałszować historię, robić z siebie Konrada Wallenroda z komunistycznych szeregach. Ambroziak obala ten mit. Był to oddany reżimowi aparatczyk partyjny.

Zastanawiam się jak oni śmią awansować takie kreatury na wysokie stanowiska, jak im nie wstyd!  Lech Kaczyński na Wawelu przewraca się w grobie. Wieczorami tylko gruchot kości słuchać!

Funkcje dla Piotrowicza, to upadek zasad, upadek państwa, triumf podłości.

Tak państwo PiS. to triumf podłości, prostactwa i łajdactwa. To jest wasze obrzydliwe państwo PiS! Między bajki można włożyć opowieści o tym, iż Piotrowicz ryzykował i bronił opozycjonistów. Był wyróżniającym się ideowością komunistycznym urzędnikiem komunistycznego aparatu przemocy. To jest dzisiejszy aparat PiS-u.

Detale materiale wideo Zbyszka G.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: