Nocna manifestacja pod Konsulatem PiS w Chicago

2
399


Wczoraj w Chicago, spontanicznie wyraziliśmy nasze poparcie, dla manifestujących w Polsce przeciw ustawie dyscyplinującej sędziów. Mimo mrozu, spontanicznie zwołani za pomocą mediów społecznościowych, pojechaliśmy pod  Konsulat mafijnego państwa PiS, aby wyrazić swoje oburzenie z powodu likwidacji Trójpodziału władzy i odchodzeniu od wartości, które stworzyły naszą zachodnią cywilizację. Konsulat oblepiony został hasłami w obronie Konstytucji i niezależności sądów.

Dzisiaj ustawa wysłana została przez Sejm do dalszych pracach w Komisji.  Sprawa więc pewnie wróci do dalszej obróbki zaraz po Świętach.  Dzisiaj kształtem ustawy zaniepokojenie wyraziła Komisja Europejska. Zapewne w tej sprawie protesty będą trwały nadal, może więc, jak będzie taka potrzeba pojawimy się jeszcze pod Konsulatem. Zapewniamy, że nie odpuścimy.

Nie ma znaczenia, że wczoraj późnym wieczorem było nas niewielu, chodziło o wyrażenie solidarności z krajem, pokazanie, że poza krajem są ludzie  zaniepokojeni tym co dzieje się nad Wisła, są zaniepokojeni powolnym, wychodzeniem Polski gdzieś na margines Unii Europejskiej, zaniepokojeni wyrzucaniem do kosza wartości, które łączyły nas, gdy walczyliśmy z totalitaryzmem. Nie podoba nam się to, co robi obecna władza, działając wbrew oczywistemu interesowi narodowemu.

Foto: Facebook.com

2 Komentarze

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: