Nielegalne działania tak zwanego Konsula Generalnego RP w w Chicago Piotra Janickigo

6
1673


Politycy opozycyjnej Koalicji Obywatelskiej zorganizowali dzisiaj w Sejmie konferencje prasowe informując opinię publiczną, o nielegalnych działaniach Jacka Sasina, jak i premiera Mateusza Morawieckiego, związane z organizacją usługi pocztowej, nazywanymi przez nich „wyborami”. Stwierdzono, iż działania te są nielegalne i stanowią łamanie prawa. W trakcie konferencji stwierdzono, iż w przypadku Sasina, zgodnie z obowiązującym prawem, kto dopuszcza się fałszowania list wyborczych, fałszowania dokumentów wyborczych, podlega karze więzienia do lat trzech.  Oczywiście zdaję sobie sprawę, iż obecnie, gdy Polska przestała być państwem praworządnym, wnioski do prokuratury mają charakter retoryczny, Zbigniew Ziobro, polski Prokurator Generalny, jest zwyczajnym przestępcą, postawionym na tym stanowisku przez Jarosława Kaczyńskiego, aby zapewnić bezkarność pisowskim przestępcom.  Tak wiem, pisanie do Ziobry, to jakby zapraszać Al’Capone do Towarzystwa Miłośników Uczciwości i Praworządności!

Niestety dowiedziałem się, że Konsul Generalny w Chicago Piotr Janicki wraz ze swoim personelem bierze aktywny udział w tych, moim zdaniem, przestępczych działaniach i organizuje „usługę pocztową, w trzech tak zwanych komisjach, mających działać w Chicago na terenie Konsulatu!

Jak obserwuję te kryminalna działania Konsula i jego, przypomina mi się przebieg Procesu Norymberskiego. Tam wszyscy skazani: Hermann Goering, Ernst Kaltenbruner, Hans Frank i 13 pozostałych tłumaczyli się, iż tylko wykonywali rozkazy. Mimo to zostali skazani.  Wykonywanie rozkazów nie może być uzasadnieniem dla braku przyzwoitości. Proszę zrozumieć, iż warto być przyzwoitym. To zawsze popłaca.

Wierzę, iż w przyszłości, gdy Polska odzyska wolność, Pan Konsul wraz z personelem odpowie za swoje przestępstwa.  Obecnie bowiem, budując autorytarną Polskę występuje Pan przeciwko wszystkim wartościom, o które walczyły pokolenia Polaków. Podeptaliście wartości, które były dla pokoleń Polaków, nadzieją i drogowskazem w życiu! Jesteście przestępcami. Historia się z Wami rozliczy! Prezydent wybrany w tych wyborach będzie samozwańcem. Nie będzie on polskim prezydentem, będzie prezydentem Polski pisowskiej, polski łajdackiej, Polski kolesi, pisowskich złodziejaszków i gangsterów.

Gdy przyjechałem do Chicago był stan wojenny. Pamiętam fotografowałem wraz z przyjaciółmi polskich zdrajców, ukradkiem wchodzących na konsularną popijawę, z okazji święta 22 lipca. Historia zatoczyła koło. Dzisiaj muszę Pana, Konsulu Janicki, traktować tak samo, jak tamtego komunistycznego okupanta. Brzydzę się Wami! Brzydzę się Waszymi działaniami.

Padły tutaj mocne słowa. Ktoś powie zbyt mocne.  Nie sądzę. Oto w czasie, gdy ludzie walczą o przetrwanie, gdy nie znają swojej przyszłości, gdy wali się znany im, ich świat, Wy zajmujecie się pseudo wyborami które mają umocnić Wasz autorytarny system. Ile w sobie trzeba mieć pogardy dla innych ludzi, aby dzisiaj zajmować się wyborami. Wstyd!

Foto: Wiadomości.com

Andrzej Jarmakowski

6 Komentarze

 1. Przecieram oczy ze zdumienia, co za człowiek to napisał. Przewinałem na dół i widze podpis, i wszystko jasne

 2. Dobrze,dobrze obywatelu Jarmakowski.Obrzydzenie obrzydzeniem ale jak te dzialanie w temacie “uslug pocztowych”wg.tego “konsula” II PRLu wygladaja? Mamy jakies przecieki?
  Czy postawia skrzynke pocztowa na podworcu konsulatu a polonijne “berety” beda tam wrzucac CUS?
  Czekam na answer moze nawet napisany z obrzydzeniem.Zaloze gogle i rekawiczki i sliniaczek na plwocine jaka byc moze utocze!
  Pozdrawiam z troska!

 3. Ile oczekiwaniw na “zaakceptowanie” trwa? Boicie sie czegos czy kogos? Moze tego “frika – morona” z konsulatu II PRLu?

 4. No.Panie Andrzeju Tadeusza z duzej litery pan rozjasnil ale czy od tego tenze komentator “jasniej” bedzie komentowal.Mozliwe,ze go oslepi rozjasnienie!

 5. Janicki to zwykły karierowicz. Forsa, stanowisko i kariera. Taki nie bedzie podskaiwwał bo mu się to z punktu widzenia kariery zawodowej nie opłaca. Wg mnie on nie jest jakoś szczególnie obrzydliwy bo (mam takie wrażenie) ma “to wszystko” w głębokim poważaniu. Jutro skoczy z dyplomacji do biznesu, czyli wróci tam, skąd przyszedł. I zapomni o tym co robił, jak się ześwinił, ważne, aby na resume pozostały tytuły i funkcje.
  Janicki to nie jest jakiś stukniety, nawiedzony aktywista w rodzaju Macierewicza albo polonijnych katonazioli, takich jak Strumiński czy Cimoch.

 6. Panie Andrzeju czy wiadomo CUS wiecej o dzialaniach “tegotam”plemnika z budynku “konsulatu” II PRLu w temacie przeprowadzenia prezydenckich wyborow w Szikagowie i okolicach?

Comments are closed.