Niech Kaczyński opowie Polakom o kopercie!

0
771


W aferze „Srebrnej pojawiły się zeznania, które mogą całkowicie pogrążyć prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Nie wiadomo, czy Kaczyńskiemu uda się znaleźć wyjście z tej sytuacji.

Media ujawniają zeznania, które obciążają prezesa partii, która przez ironię nazywa się Prawo i Sprawiedliwość, choć jej działania są zaprzeczeniem Prawa i Sprawidliwości. Ujawniono zeznania, według których prezes PiS wreczył ogromną łapówkę Rafałowi Sawiczowi. Ksiądz, potrzebował pieniędzy, więc Kaczyński zmusił swojego powinowatego do wręczenia ogromnej łapówki w wysokości 50 tysięcy złotych. Ks. Rafał Sawicz był członkiem Zarządu Fundacji imienia Lecha Kaczyńskiego. Bez jego zgody spółka „Srebrna” nie mogłaby w Warszawie rozpocząć budowy słynnych wieżowców.

Według zeznania austriackiego biznesmena, Kaczyński zaproponował duchownemu kwotę dwa razy wyższą wyższa. Miał otrzymać aż 100 tysięcy złotych za złożenie podpisu. Austriak zeznał, że koperta z łapówką dla duchownego wyglądała bardzo okazale. Po otrzymaniu łapówki ksiądz złożył podpis pod stosowną uchwałą. Biedaczek miał zadowolić sumą o połowę niższą. Austriak tłumaczył się, iż nie dysponował taką gotówką.

Fakt, że prokuratura nie rozpoczęła dochodzenia, nawet nie przesłuchała Kaczyńskiego, dowodzi, że obecnie Prokuratura jest służbą zajmującą się ochroną przestępczych działań polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Prokuratorzy powinni  zdawać sobie sprawę, iż w przyszłości, za stwarzanie parasola ochronnego dla dla przestępczych działań czołówki PiS-u zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Foto: Do Rzeczy

Wideo: @Platforma Obywatelska

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: