Nie żyje Kim Jong Un?

0
49


W mediach na całym świecie, od kilku dni spekulowano na temat stanu zdrowia dyktatora Korei Północnej Kim Jong Una. W niedzielę wieczorem czasu chicagowskiego rozeszły się, niepotwierdzone oficjalnie informacje o śmierci Kim Jong Una, krwawego dyktatora Korei Północnej, kraju całkowicie odciętego od świata.  Kim, który miał 36 lat, podobno miał operację serca, która jednak nie przebiegła pomyślnie. Oczywiście w tej chwili nie wiemy nic, na temat ewentualnej sukcesji oraz tego kto w tej chwili kontroluje arsenał broni jądrowej, którą Korea Północna dysponowała. Wiadomo, że do Korei Północnej przybyła grupa chińskich lekarzy mających pomóc w leczeniu dyktatora. Chiny na pewno będą starały się uzyskać wpływ na to, kto będzie następcą dyktatora. Na razie czekamy na potwierdzenie spekulacji dotyczących ewentualnej śmierci dyktatora.

Brytyjski „Daily Mail” informował o prywatnym pociągu dyktatora, który przybył w czasie weekendu do wakacyjnej rezydencji dyktatora.  Pociąg widoczny był na zdjęciach satelitarnych.Nie znamy dokładnej daty jego urodzenia, podawano kilka wersji, prawdopodobnie był to rok 1984. zresztą nie ma to wielkiego znaczenia. Kim słynął z okrucieństwa. Między za pomocą działka przeciwlotniczego rozstrzelał swojego wuja, którego uznał za konkurenta do władzy. Działa przeciwlotniczego wielokrotnie używał do rozstrzeliwania osób uznanych za zagrożenie dla jego władzy. Podobno delektował się tym widokiem.

W Korei Północnej funkcjonują obozy koncentracyjne, w których kolejni liderzy tego jednego z ostatnich komunistycznych reżimów, wymordowali tysiące ludzi.  W Tajlandii na rozkaz Kima zamordowano brata dyktatora. Kim spotykał się w trakcie nieudanych szczytów z prezydentem Donaldem Trumpem. Szczyty te zakończyły się fiaskiem i nie doprowadziły do denukleryzacji Korei Północnej. Koreą rządził od 2012 roku. Na razie czekamy na potwierdzenie, bądź zaprzeczenie tej informacji. Korea Północna jest krajem, gdzie wszystko zdarzyć się może.

Wideo: @KETKnbc

Foto: Wikipedia.com

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: