Nie dla PiS-u w NATO

0
196


Polska reprezentowana przez PiS ze swoim zadęciem politycznym, izolacją międzynarodową, łamaniem konstytucji i praw człowieka, z przerażającą drogą do faszyzmu i życia Polaków na kredyt… nie ma wsparcia u sojuszników, którym wyraźnie brakuje cierpliwości.

Generał Rajmund Andrzejczak przegrał w piątek rywalizację o stanowisko szefa Komitetu Wojskowego NATO. Prestiżową funkcję obejmie admirał Rob Bauer z Holandii.

Andrzejczak i Bauer byli jedynymi kandydatami. Decyzje w tej sprawie zapadła w głosowaniu korespondencyjnym szefów obrony państw NATO.

PiS-owski rząd oficjalnie zarekomendował stojącego na czele armii szefa sztabu generalnego WP generała Andrzejczaka do objęcia przewodnictwa w najwyższym organie wojskowym w Sojuszu. Admirał Robert Peter Bauer jest szefem obrony w siłach zbrojnych Holandii od 2017 r., wcześniej był zastępcą szefa obrony.

Polska nie po raz pierwszy starała się o stanowisko szefa Komitetu Wojskowego NATO.

W 2007 r. ówczesny szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Franciszek Gągor przegrał z włoskim admirałem Giampaolo di Paola.

To już choroba niechęć do przedstawicieli PiS-Polski w organizacjach międzynarodowych. Pamiętam dobrze, jak szef kancelarii Dudy był zgłaszany na kolejne stanowiska w NATO oraz ONZ i nie udało się to w żadnym przypadku. Udało się za to wyprodukować nasze paszporty z katolickimi emblematami, co było jego pomysłem i odlotem otępienia religijnego w przestrzeń międzynarodową.

Przypomnę, że przedstawiciel PiS-u w Parlamencie Europejskim, jako jedyny w historii tej organizacji został usunięty ze stanowiska, a teraz jeszcze postawiono mu zarzuty przestępcze o wyłudzenia finansowe.

Jaki PiS, takie efekty! Nic nie może być inaczej.

Wygląda na to, że na polskich przedstawicieli w instytucjach międzynarodowych będziemy mogli liczyć dopiero po zmianie koalicji rządzącej krajem, bo nikt nie chce parafialnych chamów skażonych nienawiścią w organizacjach opartych na wartościach europejskich i zaufaniu.

Adam Mazguła

#adammazgula

Fot: RM, Adam Chelstowski / Forum