Nie dajcie się nabrać na apel prezydenta

7
388

AppleMark

Każda władza, ważne wydarzenia usiłuje wykorzystać na swoja korzyść.  Tak jest w przypadku zbliżającego się szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży.

Nic dziwnego , iż Prawo i Sprawiedliwość, niszcząc polską demokrację, demolując demokratyczny ustrój, pragnęłoby, aby opozycja mając na uwadze owe ważne wydarzenia, zapomniała , iż większość parlamentarna ubezwłasnowolniła Trybunał Konstytucyjny, przejęła media publiczne, gdzie jedynym kryterium kompetencji są poglądy polityczne i całkowita uległość wobec władzy.

Polacy mają zapomnieć o kwitnącym w kraju kolesiostwie i przejmowaniu funkcji publicznych przez ludzi z klucza rodzinno-partyjnego i likwidacji służby cywilnej. Polacy zgodnie z apelem pisowskiego funkcjonariusza pełniącego obowiązki prezydenta RP, mają zapomnieć, iż PiS wprowadza antydemokratyczną, likwidującą niezależność sędziowską reformę w sądach.   Mają przestać pamiętać, o ogromnej dyktatorskiej wręcz władzy, jaka skupiona została w rękach Zbigniewa Ziobry. Mamy przestać pamiętać o ustawie o handlu ziemią, gdzie ograniczono prawo własności polskich rolników.

Prezydent Andrzej Duda, jakby zapomniał co się w kraju dzieje i zwrócił się z apelem do wszystkich uczestników Rady Bezpieczeństwa Narodowego, aby w związku z tymi zbliżającymi się wydarzeniami (szczyt NATO, Światowe Dni Młodzieży)  zachować nieco wstrzemięźliwości, przede wszystkim słownej, w dyskusjach politycznych, aby nie prowokować politycznych sporów, aby zachować spokojną atmosferę – powiedział prezydent po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Prezydent Andrzej Duda złamał już prawo i konstytucję, za co w przyszłości będzie – mam nadzieję – odpowiadać również karnie, podobnie jak Jarosław Kaczyński powinien karnie odpowiadać za kierowanie tym związkiem przestępczym.

Zwłaszcza w trakcie szczytu NATO opozycja musi pokazać, iż nie godzi się z polityką obozu rządzącego i nie godzi się na likwidowanie demokracji w Polsce.  I niech PiS spróbuje zabronić tej demonstracji!

Cieszę się, że oprócz spotkania prezydenta Obamy z prezydentem Dudą, będą także spotkania prezydenta USA z Donaldem Tuskiem. Mam nadzieję, że Barack Obama znajdzie czas dla liderów polskiej opozycji. Sojusz Atlantycki jest wspólnotą demokratycznych państw i taką ma pozostać.  Z tego rząd PiS powinien sobie zdawać sprawę, a jeżeli nie, to sojusznicy powinni mu to twardo uświadomić.

Dla mnie umiejętność pokazania przez opozycję swojej odrębności, braku zgody na niszczenie polskiej demokracji,  w trakcie szczytu NATO będzie miarą jej odpowiedzialności i dojrzałości politycznej, także sprawdzianem determinacji z obronie demokracji i sprawności organizacyjnej

Apel prezydenta Dudy odrzucam, fundamentalnie się z nim nie zgadzam. Uważam, że Polska, z armią pod politycznym nadzorem Antoniego Macierewicza staje się partnerem mało wiarygodnym, który może zawieść w momencie próby.

Apel prezydenta Dudy jest próbą, mam nadzieję nieudaną, wykorzystania ważnych wydarzeń do własnych celów. Prezydent apeluje o ograniczenie  sporów, a jednocześnie w Sejmie procedowana  ma być ustawa likwidująca polski Sąd Konstytucyjny. W ustawie znajdują się zapisy, które już wcześniej Trybunał Konstytucyjny uznał za sprzeczne z ustawą zasadniczą. Większość rządowa pragnie procować nad ustawami ograniczającymi wolność obywateli, aby wspomnieć choćby tak zwaną ustawę antyterrorystyczną.  Rząd PiS więc korzysta z okazji i w parlamencie wprowadza ustawy istotnie zmieniające ustrój państwa. Opozycja zaś ma tego nie dostrzegać i zaniechać sporów. Prezydent chyba upadł na głowę.

Panie Prezydencie Duda, Pana apel jest więc wyrazem politycznej hucpy, przejawem rzadko spotykanej politycznej bezczelności.  Mam nadzieję, iż Polacy nie posłuchają Pana apelu, obrona demokratycznych wartości będzie dla nich ważniejsza niż fałszywe apele o jedność. Pana apel ma na celu ułatwienie budowania państwa autorytarnego. Taki jest niecny cel Pańskiego apelu. Pana apel to przejaw służalczości wobec PiS i nic więcej.

Andrzej Jarmakowski

 

Foto: polskieradio.pl

 

7 Komentarze

  1. Na razie mamy prezydenta PiS, jak w ub. Niedziele oswiadczyl posel Kaczynski. Biedak z braku zajecia zwiedza swial.

  2. Niejaki Kaczyński Jarosław, kliniczny psychopata, z definicji jest patologicznym kłamcą, A notariusz PiSowski Duda Andrzej zwany prezydentem w kłamaniu stara się Prezesowi dorównać.. Kiedyś , 40 lat temu zastanawiałem sie, nie tylko ja, czy dożyje czasów gdy w Polsce padnie komunizm, czyli sowiecka okupacja. Dzisiaj jest pytanie, czy dożyje czasu gdy Jarosław Kaczyński, Duda Andrzej, Ziobro, pojdą do paki na długie lata, choć tak naprawde , to im się należy stryczek.

  3. Trzeba jednak przyznać, że Jarosław to intrygant pierwszej klasy. Potrafił rozbić opozycję, dzieląc ich. Napuścił Schetynę na Kijowskiego, a ponieważ TVP1, 2, i INFO są “po czystce” pro pisowskie to łatwo było. Poza tym przewodniczący Rady Europejskiej przewodniczący Rady Europejskiej Tusk przyjmuje w Brukseli Kijowskiego a pomija Schetynę, a dlatego że Schetyna “wycina” tuskowych.

  4. Poprawione! Trzeba jednak przyznać, że Jarosław to intrygant pierwszej klasy. Potrafił rozbić opozycję, dzieląc ich. Napuścił Schetynę na Kijowskiego, a ponieważ TVP1, 2, i INFO są “po czystce” pro pisowskie to łatwo było. Poza tym przewodniczący Rady Europejskiej D.Tusk przyjmuje w Brukseli Kijowskiego, a pomija Schetynę a dlatego, że Schetyna “wycina” tuskowych. To cieszy Jarka.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: