Naukowe fałszowanie dowodów w sprawie smoleńskiej

4
1180
Fot. archiwum: statecznik poziomy samolotu 101 wbity w ziemię, co spowodowało jego wyłamanie się i oderwanie tylnej części kadłuba...

Andrzej Jarmakowski w swoim tekście o trotylowych wydarzeniach około gazety Rzeczpospolita zadaje pytanie dlaczego naukowcy nie wspierają dość prawdy w sprawie smoleńskiej i nie zwalczają tych strasznych rzeczy, które opowiadają Macierewicz z Kaczyńskim. Jest to dobre pytanie, bo przecież, kto jak kto, ale naukowcy powinni dbać o sprawy etyczne, a nie tylko o nich mówić. Niestety, ale ze wszelkich obserwacji z tej sfery wynika, że jest tu ważnych wiele pobocznych spraw, co w efekcie powoduje wytłumienie dyskusji naukowej, nie dopuszczając do wymiany argumentów. Jednym z największych problemów jest wchodzenie niektórych naukowców w kolaborację z politykami. Posuwając się oni aż do fałszowania dowodów. Inni za to starają się nie obrażać kolegów sprowadzając ich na ziemię, bo to niegrzecznie.

Największym przykładem tu jest tu grupa naukowców polskoamerykańskich i nie tylko, z Biniendą na czele, o czym już wielokrotnie pisałem. Próby zwrócenia uwagi na ten problem nie spowodowały reakcji merytorycznej, a udawanie, że nic się nie stało i pewne przejmowanie poszatkowanych moich myśli.

Swego rodzaju kuriozum była Konferencja Smoleńska, która odbyła się w Warszawie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie naukowcy wypowiadali poglądy daleko odbiegające od prawdy, ale też od wiedzy. Ja rozumiem, ze nawet naukowcy mogą się mylić, ale pojęcie o podstawowych sprawach to mieć powinni. A podstawową sprawą jest to, że naukowcy i w ogóle wszelcy eksperci, gdy wchodzą w tak niewątpliwe układy z polityka tracą wiarygodność.

Tymczasem żeby podkreślić dramatyzm sytuacji w Polsce zapowiadano, że teksty tu nie zostały ocenzurowane (!!!), a naukowcy tu się wypowiadający są niezwykle odważni, szukając prawdy zgodnie z przysięgą doktorską. Zapewniam, że moje teksty są cenzurowane przez to, że mogę je publikować tylko w niektórych miejscach i za darmo.

Istotnie odwagi – lub niewiedzy – wymagało opowiadanie nieprawd, nawet udokumentowanych za pomocą znanych programów za wiele milionów dolarów. Często nie miały one związku z prawdą innego jak tytuł i nijak się nie przyczyniały do powiększenia wiedzy o katastrofie. Miały za to walor tworzenia fałszywych dowodów, co nie jest rozpoznawane przez wielu ludzi, którzy podejmują odpowiednie akcje przeciwko Polsce i legalnemu rządowi.

Jest rzeczą absurdalną twierdzenie, że lot był wojskowy, bo samolot miał szachownicę lotniczą na ogonie. Jak widać o systemach oznakowania i obyczajach wypowiadający te słowa mało wiedział. Zarówno na samolocie wojskowo-rządowym mogło nie być szachownicy, jak i na samolocie cywilno-rządowym mogła ona być. Jest to pochodna myślenia, że naukowcem jest tylko ten co ma tytuły i jest w układach, a tymczasem tak nie jest całkiem. Najpierw się jest naukowcem, żeby zostać doktorem, jeśli się akurat chce i może.

Innym wykwitem wiedzy było pokazywanie upadku samolotu na plecy za pomocą wypracowanej symulacji komputerowej w postaci quasistatycznej. Bez zauważania tego, że ruch samolotu, styczny do podłoża z prędkością od 280 do 0 km/h i ukośny zupełnie zmieniał układ sił. Można powiedzieć, że symulacja ta była kpiną z oglądających. Widać nie wie mówiący, że to hamowanie z 280 km/h odbywało się za pomocą energii niszczenia samolotu. Podobnie znane już skupianie się na brzozie pancernej, z pomijaniem profesjonalnej kolejności analizowania spraw jest absurdalne. Niestety: opowiadanie takich bzdur nie powstrzymało dziekana wydziału Politechniki Warszawskiej przed udzieleniem widocznego poparcia tym obrazkom. Nie rozumie, że to bzdury?

Wielokrotnie zwracałem uwagę na to, że dochodzenie powinno się zaczynać od opisu pola katastrofy innych momentów bezdyskusyjnych. Reakcją na to było używanie tu słowa wrakowisko, które wcale nie oznacza pola katastrofy, a skład wraków, albo miejsce rozrzucenia części wraku.. Tymczasem pole katastrofy to jest całe pole gdzie są jakieś ślady i dowody, np. przycięte drzewa wyznaczające bezwzględnie drogę ku katastrofie. Wyśmiewanie komisji Millera za użycie tych śladów zamiast zapisów TAWS38 było jednoznaczną manipulacją. Mającą wykazać, że samolot nie uderzył w brzozę. Po prostu skandalem, świadczącym o nieprofesjonalizmie!

Żeby sprowadzić do parteru nieobecnego profesora Artymowicza z Kanady, który przytoczył przykłady prób z lat 1960 sposobu niszczenia samolotów przez różne przeszkody, poinformowano, że to były małe samoloty, a tutaj był duży i na pewno brzoza go nie uszkodziła. No bo przecież samolot przeleciał 20 m nad nią i to mamy wykazać.

Rozważania na temat strzępu blachy z powyrywanymi nitami po prostu są żenujące. Wyciąganie wniosków, że ta blacha ma być dowodem eksplozji jest naprawdę kuriozalne.

Z powodu braku cenzury i odwagi osobistej, właśnie na konferencji wystąpili także naukowcy, którzy pokazali jak to nity strzelają z przeciążonej w czasie prób konstrukcji, że aż się trzeba przed nimi chować do „bunkra”.

Naukowców nie razi to, że efektem ich działań są chamskie i prostackie awantury z walącymi na oślep Kaczyńskim i Macierewiczem, którzy tryumfują, bo ich wymysły naukowcy uzasadniają gremialnie. Na konferencji Macierewicz był i na koniec jeszcze usiłował skarcić niepokornych naukowców poprawiając ich wypowiedzi! Przecież to skandal!

Warto podkreślić, że niejaki Błaszczak, przewodniczący klubu parlamentarnego PIS, oburzył się bardzo na to, że jego posłom wygarnięto ostro niewłaściwość postępowania. Zapowiedział skierowanie wniosku do komisji etyki (do której ja kierowałem wniosek przeciwko Macierewiczowi za fałszowanie dowodów właśnie), żeby zamknęła buzię Niewłaściwym. Nieetyczności postępowania własnej partii i rzeczonego Macierewicza, ten ciągle obrażający wszystkich pan nie dostrzega!!!! Kuriozum!

Andrzej Jarmakowski w swoim artykule pisał o wykwicie trotylowym redaktora Gmyza w Rzeczpospolitej. Był on o tyle łatwiejszy, że Konferencja Smoleńska zakończyła się bredniami o rzekomo udowodnionej eksplozji i zamachu. Do dziś jest to powtarzane, że 140 naukowców (występowało kilkunastu) potwierdziło jednoznacznie, że była eksplozja. Nawet ci co występowali w znacznej części tego nie potwierdzili, ale przecież konferencja miała być tworzeniem fałszywych dowodów. Ci którzy powiedzieli co innego (dopuszczeni dla pokazania jak to brak jest cenzury) najwyżej zostaną pominięci w dalszych enuncjacjach.

A Gmyzem nie warto się zajmować: celowo to zrobił tak, żeby potwierdzać tezy wybuchowe. Wybuchy może i były, jak przy każdej katastrofie tego typu, ale jako wtórne, a nie te powodujące katastrofę. Warto za to zwrócić uwagę na obecny w sieci filmik z katastrofy samoloty etiopskiego na Komorach Tam widać jak zachowuje się samolot, który zaczepił skrzydłem o wodę. W normalnej pozycji i na wodzie przeżyło 50 osób, w tym piloci, ale w pozycji odwrotnej, jak w Smoleńsku samolot musiał się rozpaść. I to powinni już od dawna wiedzieć wszyscy zajmujący się tą sprawą. naukowcy przede wszystkim, a nie opowiadać, że tylko wybuch mógł zniszczyć centropłat.

W dochodzeniach wcale nie muszą uczestniczyć naukowcy. Dochodzeniowcy powinni za to wiedzieć kiedy się do nich zwracać i w jakiej sprawie. Oczywiście jeśli naukowiec jest dochodzeniowcem jest lepiej. Tu widać wcale o to nie chodzi, tylko o wykorzystanie znanego symptomu przykrywania tytułami i programami, których ludzie bez tytułów i programów mają się przestraszyć. Zapewniam, że tę katastrofę można opisać bez programów. Dochodzeniowcem na pewno nie jest Macierewicz, który zwraca się tam, gdzie mu wygodnie. Jest to zhańbienie nauki, jeśli naukowcy się mu wysługują. A czemu inni nie reagują dostatecznie mocno, a nawet wspierają ten „trynd”? Dlaczego pozwalają na zawłaszczanie przestrzeni społecznej przez awanturników na lata i wpieranie, że są wątpliwości w sprawie eksplozji? Na żądania coraz nowych komisji? To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi. I tak się narażam na ostracyzm.

Rafał Wodzicki
Ekspert eksploatacji

eksploatyka.wordpress.com/2012/10/Konferencja-smolenska-Warszawa-22-pazdziernika.html
Fot. archiwum: statecznik poziomy samolotu 101 wbity w ziemię, co spowodowało jego wyłamanie się i oderwanie tylnej części kadłuba… Samolot był przechylony w momencie zaczepienia, co spowodowało ułożenie się statecznika w widoczny sposób.

4 Komentarze

  1. 21-22 października ciąg dalszy w kinie Luna w Warszawie: II konferencja smoleńska. I była niedawno wspominana jako niebywałe osiągnięcie przez prof. Glińskiego, który teoretycznie powinien rozumieć, że była ona jak wyżej…

  2. Teraz chcą podłączyć Kopernika, w którego urodziny chcą zrobić Dzień nauki Polskiej…Pod projektem podpisało się 26 posłów klubu PiS. Wśród nich są m.in. Ryszard Terlecki, Marek Suski, Zbigniew Girzyński oraz Joanna Borowiak. Projekt zaprezentuje poseł Porozumienia Michał Wypij.
    “Dzień Nauki Polskiej stanie się wyrazem najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego narodu i państwa. Co więcej – ich odkrycia nieraz wywierały przemożny wpływ na bieg dziejów całej ludzkości. Wpisują się także w przyrodzone człowiekowi dążenie do prawdy, dobra i piękna – a tym samym poznania i zrozumienia otaczającego nas świata i siebie samych” – możemy przeczytać w uzasadnieniu projektu ustawy. (onet.pl)

  3. Po wczorajszym posiedzeniu komisji sejmowej z Maciererwiczem i Laskiem widać było, że Antoni M. i tu postanowił odwrócić kota ogonem, wyzywając Laska od fałszerzy. Zapewne wynikło to z moich artykułów, podobnie jak nagłe rozpoczęcie używania pojęcia pole katastrofy w zmodyfikowanej wersji (bez sensu: wrakowisko, pole szczątków). Niestety – wyczyny Antoniego M. udokumentowaliśmy u nas bardzo dokładnie. To że chroni go Prokuratura tylko opóźnia ostateczne rozwiązanie.

Comments are closed.