Narodowy Kryzys Zdrowia

0
57

Organizacje skupiające lekarzy oraz pacjentów, rozpoczęły akcję, którą zatytułowały Narodowy Kryzys Zdrowia. Akcji tej posłowie opozycji poświęcili  poświęcili konferencję prasową zorganizowaną w parlamencie. Nie może to dziwić, gdyż kryzys w służbie zdrowia stanowić będzie jeden z głównych tematów kampanii wyborczej.  PiS doprowadził do zapaści w publicznej służbie zdrowia. Państwo nie realizuje swoich podstawowych obowiązków wobec obywateli. Zwiększa się umieralność Polaków, pod rządami PiS spadać zaczęła przeciętna długość życia Polaków.

Kryzys w służbie zdrowia dotyczy wielu obszarów. Jednym z tych obszarów są finanse. Nie chodzi tutaj o utyskiwanie dotyczące niedofinansowania służby zdrowia. Ministerstwo Zdrowia odmawia udzielenia informacji na temat sytuacji finansowej szpitali powiatowych. Ministerstwo Zdrowia odmawia odpowiedzi na pytanie jaka jest kwota zobowiązań finansowych wszystkich publicznych jednostek służby zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia odmawia informacji na temat kosztów porozumień płacowych. Nigdy w historii wolnej Polski danych tych, nie traktowano jako tajnych, niedostępnych.

Kolejnym obszarem kryzysowym jest kryzys lekowy. Kolejny kryzys zdrowia.  Kolejny kryzys to kryzys zdrowotności, Przez ostatnie dwa lata obserwujemy spadek długości życia Polaków. Pokazuje to, że system ochrony zdrowia nie wypełnia swoich podstawowych obowiązków.

Ze swojej strony zwrócę się tutaj do polonijnego kandydata do Senatu Jana Rudnickiego. To partia, na poparcie której się Pan powołuje jest odpowiedzialna za to, że Polacy dzisiaj żyją krócej!

Kolejne pole kryzysu to braki kadrowe. Kolejny problem to brak określonych celów. Lista zaniedbań, do których doprowadził PiS jest bardzo długa.

Posłuchajmy konferencji prasowej zorganizowanej na ten temat.

Foto: Youtube.com

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: