Najnowsze badania aktywności sportowej Polaków

0
419

Ćwiczymy aktywniej niż rok temu. 48 proc. Polaków przynajmniej raz w tygodniu uprawia sport. Wzrosła liczba tych, którzy robią to częściej.

W badaniu “MultiSport Index 2018” aktywność sportową zdefiniowano jako regularny wysiłek fizyczny, podejmowany minimum raz w tygodniu, w związku z tym z wyliczeń wyłączono czynności rekreacyjne, takie jak jazda na rowerze w celach transportowych czy spacery. Kategoria bez takich wyłączeń, potraktowana została jako aktywność fizyczna. Według najnowszych badań 62 proc. Polaków jest aktywnych fizycznie.

– Dobrą wiadomością jest, że prawie połowa Polaków jest aktywnych sportowo, ale gorsza jest taką, że niecałe 30 proc. jest aktywnych co najmniej trzy razy w tygodniu przez co najmniej 30 minut – mówi w rozmowie z MarketNews24 Adam Radzki, członek zarządu Benefit Systems SA, spółki notowanej na GPW.

Pod względem aktywności fizycznej w badaniach najlepiej wypadło województwo lubuskie (69 proc.), przed kujawsko-pomorskim (68 proc.), śląskim (67 proc.) i wielkopolskim (67 proc.). Najmniej aktywnych mieszkańców spotykamy w województwach: warmińsko-mazurskim (49 proc.), dolnośląskim (50 proc.), zachodniopomorskim (51 proc.) i podkarpackim (54 proc.).

W Warszawie aktywność jest zdecydowanie wyższa od średniej krajowej i wynosi 73 proc., a po zachodniej stronie Wisły jest lepiej niż po wschodniej.

Formy aktywności sportowej to przede wszystkim jazda na rowerze i bieganie oraz siłownie i kluby fitness.

Badania aktywności fizycznej oraz sportowej Polaków “Multi Sport Index 2018” dla Benefit Systems SA przeprowadzone zostały przez Kantar TNS, na reprezentatywnej, losowej próbie 1 800 Polaków powyżej 15 roku życia.

Foto: CooperVision

Wideo i tekst: @MarketNews24