Najlepsze są związki z miłości

0
389

Nowoczesna i Platforma Obywatelska razem idą do wyborów samorządowych. Powstaną wspólne listy w wyborach do sejmików wojewódzkich. Partie uzgodnią wspólnych kandydatów w wyborach w dużych miastach. W Warszawie kandydatem będzie młody i zdolny polityk PO Rafał Trzaskowski. Wiceprezydentem zostanie Paweł Rabiej z „Nowoczesnej”.

Nic dziwnego, że Rafał Trzaskowski wystąpił na Konwencji „Nowoczesnej”.

Na wybory samorządowe potrzebna jest ogromna mobilizacja zjednoczonej opozycji. Nie można pozwolić sobie na narzucenie agendy przez PiS, polegającej się na licytacji socjalnego rozdawnictwa, choć wiele obietnic Morawieckiego dotyczących na przykład obniżenia podatków dla niewielkich firm są nic nie znaczącym gestem. Trzeba to pokazywać w trakcie kampanii.

 

Jak ważne są lokalne samorządy, jak ważna jest decentralizacja państwa, jak ważna jest wiara w lokalne społeczności, przekonuję się każdego dnia w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza dzisiaj, gdy władza federalna pełna jest anantydemokratycznych sentymentów.

W Polsce po 1989 roku udało się wiele rzeczy, na pewno udała się reforma samorządowa. Lokalne samorządy działały dobrze , wykształciła się grupa ludzi, lokalnych działaczy, działających na rzecz lokalnych społeczności, dobrych kompetentnych samorządowców.

Obecna władza posiada centralistyczne zapędy,i chciałaby ograniczyć uprawnienia samorządów, na rzecz władzy centralnej.  W praktyce oznacza to ograniczenie demokracji. Dlaczego wybory te będą tak ważne.

Posłuchajmy przyszłego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego!

Polsce udało się po 1989 roku, także dlatego, że Polska postawiła na samorząd, a nie  a nie władzę centralną.  To była dobra decyzja!

AJ

Foto: www.polskaniezwykla.pl

Wideo: @Platforma News

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: