My Obywatele Unii Europejskiej – Fundacja im. Jastrzębowskiego

1
522
Fot. Rafał Wodzicki; Progress for Poland

(obsługa własna) Wczoraj, w klubie środowisk twórczych SPATIF w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Fundacji Olgierda Łukaszewicza mającej się przeciwstawiać szkodliwej propagandzie na temat Unii Europejskiej. Jak widać – nawiązuje ona bezpośrednio do dzieła Wojciecha Jastrzębowskiego stworzonego pomiędzy bitwami powstania listopadowego. Szczególnie podczas bitwy grochowskiej. Bezpośrednio odwołano się do widowiska z 2016 r. opartego na opartego na dziele Jastrzębowskiego, o którym pisałem w Progress for Poland (link na dole). Fragmenty filmu z wydarzenia – wyświetlone zostały w tle.

6 marca 1970 r. wszedł na ekrany słynny film Sól ziemi czarnej, a którym aktor Olgierd Łukaszewicz w swojej roli pyta: dlaczego nam Polska nie pomogła…. Teraz mówi – musimy pomóc Polsce. Trzeba wyjaśniać, co tak naprawdę podpisaliśmy, czy też to, że mamy dodatkowe obywatelstwo. Polacy o tym często nie wiedzą. Zachowania obecnego rządu wobec Unii są niejednoznaczne. Wiele jest wystąpień konfrontacyjnych i wrogich. Media narodowe podtrzymują tę atmosferę.

Pojawiło się wiele kłamstw i przeinaczeń. Pani Applebaum napisała wręcz: Polacy, czy wy nie widzicie, że Rosjanie wyciągają Polkę z Unii Europejskiej? Pojawiają się teksty o tym, że Unii udało się to, co nie udało się Hitlerowi. Pojawiły się szubienice, na których „zawiśli” nasi eurodeputowani. Nie spotkało się to z jednoznaczną reprymendą. Powstał emocjonalny podział narodu. Zarządzanie strachem… Idę więc po świadomość Polaków . Będą mnie wspierać autorytety. Jastrzębowski jest aktualny i dziś.

Jak powiedział profesor Kuźniar (szef rady fundacji) – pod Olszynką Grochowską nastąpiło starcie cywilizacji. W Polsce dzisiejszej dzieje się to samo. Narracja antyunijna jest niesprawiedliwa i niebezpieczna. Bez poruszenia serc nie zrozumiemy Unii. Będzie ona po prostu dojną krową.

Powstała obywatelska lista wdzięczności dla UE za solidarność z Polską. Jedną z pierwszych ulotek dostała nasza autorka Gabriela Lazarek z Cieszyna. Jest niezbędne informowanie młodzieży. W niektórych środowiskach eurosceptycyzm doszedł do 50%! Ludzie szkalują UE, jakby to było coś zewnętrznego w stosunku do nas. Wg analizy nowa podstawa programowa szkolna dramatycznie deformuje rolę Unii.

Faktycznie trzy wydarzenia w naszej historii mają największe znaczenie: chrzest, zawarcie Unii Lubelskiej i wstąpienie do Unii Europejskiej. Jesteśmy na drodze wielkich przemian cywilizacyjnych. Unia jest odpowiedzią na zagrożenie wojną. Kłamstwa próbują ją pokazywać jako system eksploatacji w sensie negatywnym. Tymczasem przynależność do Unii zwiększa naszą suwerenność i międzynarodową siłę. Kolejnym krokiem musi być wejście do strefy euro. Ci, co próbują tego zabronić – kwestionują traktat i osłabiają znaczenie Polski. Raport Polskiej Akademii Nauk (55 stron)…..

Sędzia Jerzy Stępień zwrócił uwagę na liczność wątków europejskich. Najważniejszy to ten, że każdy sędzia polski ma być europejskim. Jest to niezwykle ważne przy międzynarodowym obrocie prawnym. Warto podkreślić, że tylko w Europie wykształcił się samorząd terytorialny. Cała historia jest prounijna. Wypracowywanie form współpracy.

Ksiądz Aleksander Seniuk uczestniczy de facto za akceptacją kardynała. Co myślą duchowni o Unii Europejskiej? Boją się jej. Jest w tym pewna troska o atakowanie wartości chrześcijańskich. Schuman przewraca się w – tak odpowiadają. Jan Paweł II też piętnował zagrożenia. Trzeba myśleć przede wszystkim o proboszczach i katechetach. Trzeba do nich dotrzeć z ofertą edukacyjną.

Targowica chciała wyrwać Polskę Europie. Autokraci wszystkich krajów łączcie się. Trzeba walczyć przeciwko neobolszewickiej Targowicy. Uświadamiać ludzi: jestem Polakiem, obywatelem Unii Europejskiej.

Ilość oglądających w internecie osiągnęła 8000. W Lesznie powstał klub przyjaciół. Kolejne powstają. W Toruniu spotkanie będzie 10 marca. Zaniedbaliśmy wychowanie młodzieży. Trzeba formułować definicje, żeby nie bywała wystawiona na absurdalną propagandę.

Działania Rady Episkopatów Europejskich też jest zainteresowana. Kościół kocha Europę deklarują. Tak więc Unia jest jedynym miejscem dla kraju takiego jak Polska – zawsze pośrodku. Skończmy z mitem ofiary. Trzeba punktować, argumentować. Same emocje są złe.

Zwracano uwagę na konieczność współpracy organizacji i ludzi. Tworzenia sieci.

RAFAŁ WODZICKI

progressforpoland.com/francuzi-polacygermanie-zawrzyjcie-swiete-przymierze/

1 Komentarz

Comments are closed.