PILNE: Mueller oskarżył 13 Rosjan o kryminalny wpływ na wybory w USA

0
515
Rod Rosenstein, Z-ca Prokuratora Generalnego USA

Specjalny Prokurator Robert Meuller oskarżył 13 Rosjan, stawiając im kryminalne zarzuty  dotyczące organizowania konspiracji oraz uczestnictwa w działaniach, dotyczących przestępczego, zorganizowanego wpływu na wybory w USA oraz prowadzenia wojny informacyjnej z USA. Kryminalna konspiracja miała prowadzić wojnę informacyjną z USA, zdyskredytować kandydatów jak Hillary Clinton  jak i demokratyczny system polityczny.  Postawienie formalnych zarzutów pokazuje, że dochodzenie Roberta Muellera przynosi konkretne wyniki. Przy okazji Departament Sprawiedliwości ogłosił kilkustronicowy dokument, rzucający światło na operację prowadzoną przez Rosję. Zarzuty postawiono między innymi agencji internetowej Internet Research Company w St. Petersburgu,  i dwóm innym rosyjskim kompaniom. Agencja w St. Peterburgu na fałszywe ogłoszenia i swoje działania wydała ponad milion dolarów.

Wcześniej wszystkie amerykańskie agencje wywiadowcze ostrzegały, przed działaniami Rosji. W tej chwili okazuje się, że Mueller zebrał dowody, pozwalające na postawienie zarzutów w sądzie konkretnym osobom. Zarzuty postawiono osobom bezpośrednio związanym z Putinem, niektórzy z nich byli etatowymi wysokimi oficerami rosyjskiego wywiadu. Ustawodawcy na Kapitolu nie ukrywają, iż dla Stanów Zjednoczonych powinien być to sygnał alarmowy. Prezydent bagatelizował sprawę,  stwierdzając, iż agencje wywiadowcze nie przedstawiają dowodów na wpływanie Rosji na kampanię wyborczą. Dzisiaj okazało się, że agencje miały rację, nie prezydent. Donald Trump mylił się. W tej chwili  materiał z dowodami przedstawiono w sądzie. Materiał przedstawiony w sądzie, mówi o Rosjanach, którzy przyjechali do USA, dysponując odpowiednimi środkami, aby wpływać na proces wyborczy w USA.  Dokumenty ukazują głębokość penetracji procesu wyborczego i skuteczność działań Rosji.

Dokumenty przedstawione w sądzie, mówią o kontaktach na Florydzie, prowadzący akcję Rosjanie mieli także przygotowane drogi ewakuacji.Dokumentacja przedstawiona w sadzie jest bardzo obszerna, potrzeba także czasu na jej dokładne przestudiowanie, co pozwoli poznć  sposób działania Rosjan.

Na konferencji prasowej w Departamencie Sprawiedliwości Rod Rosenstein podkreślił, iż Rosjanom postawiono 8 zrzutów dotyczących stworzenia konspiracji mającej na celu zdyskredytowanie konkretnych kandydatów w USA jak i zdyskredytowania systemu politycznego w USA.  Rosjanie zakładali fałszywe konta w mediach społecznościowych, zakładali fałszywe konta w bankach posługując się fałszywymi dokumentami, dokonywano także kradzieży tożsamości. Rosjanie w swojej działalności koncentrowali się na wybranych stanach jak Michigan, Colorado, Wirginia, Pensylwania i kilku innych.

Z konspiratorami współpracowali Amerykanie, który jednak nie wiedzieli, że współpracują z Rosjanami, co Rosenstein podkreślał bardzo wyraźnie. W tej chwili nie będzie można twierdzić, że Rosjanie nie wywierali wpływu na wybory  w USA, zaś dochodzenie Muellera jest „polowaniem na czarownice”.  Mamy do czynienia z konspiracją, stworzoną przez Rosjan w celu wpływania na wynik wyborów w USA. Na czele tej konspiracji stał rząd Rosji.  Takie zarzuty stawia rząd USA.

Prezydent został poinformowany w piątek rano, iż zarzuty zostaną postawione. W tej chwili oczekujemy na reakcję Białego prezydenta. Prezydent mówił, że dochodzenia to lipa.W tej chwili całą argumentację prezydenta można wyrzucić do kosza.

Foto: Breitbart

Andrzej Jarmakowski