Mroźne Chicago

1
337


Zakłócenia w wirze polarnym odpowiedzialne są za bardzo mroźną pogodę w Chicago. Nad  biegunem północnym znajdował się układ niskiego ciśnienia. Ocieplenie na dużych wysokościach wypchnęło bardzo mroźne powietrze nad Amerykę Północną i stąd kłopot.  Zamknięte będą szkoły, nie będzie dostarczana będzie poczta.

Miasto uruchomiło specjalny autobus dla bezdomnych, aby mogli się ogrzać.Aktualnie w Chicago temperatura wynosi minus 24 stopnie Celsjusza, a więc bardzo zimno. Zimno będzie jeszcze w czwartek, potem pogoda będzie się poprawiać, temperatura nie będzie już tak ekstremalnie niska. Władze apelują, aby jeśli nie jest konieczne, nie wychodzić z domów, ciekawe na przykład jak w tych ekstremalnych warunkach zachowa się komunikacja miejska.  Należy spodziewać się wielu odwołanych lotów, we wszystkich stanach tak zwanego Midwestu, nie tylko w Illinois, gdzie największym lotniskiem jest Chicago O’Hare. Jeżeli już trzeba będzie wyjść z domu, ubrać należy kilka warstw odzieży.

Mieszkańcy miasta dowcipkują, iż w Chicago będzie w najbliższych kilkudziesięciu godzinach zimniej niż w na Antarktydzie, ale to marna pociecha.

Foto: dnainfo.com|

Wideo: @USA TODAY

1 Komentarz

  1. W całej Polsce śnieg, tylko nie w Szczecinie bezśnieżnie i -2C do +5. Jak dotąd tj. do 31 stycznia śnieg leżał 1 dzień, a było go na pół stopy.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: