Morawiecki musi ustąpić

0
303

Kampania wyborcza do samorządów wchodzi w decydującą fazę. Koalicja Obywatelska spotkała się na konwencji w Krakowie. Można zapytać, czy kłamca może być premierem? Premier Mateusz Morawiecki został złapany na kłamstwie, sąd nakazał mu przeprosić PO i PSL, gdyż nie mówił prawdy o budowie dróg przez koalicję.

Premier nie potrafił jednak normalnie przeprosić, ale uciekł się do żenujących chwytów, aby tylko nie przyznać się do kłamstwa, albo pomyłki. Premier nie ma sobie tyle odwagi, aby przyznać się do wpadki. Grzegorz Schetyna mówił w swoim wystąpieniu, iż fałsz i krętactwo stały się codziennością w polskiej polityce. Stały się praktyką rządzenia! Premier ucieka się do żenujących sztuczek. Politycy PiS mówią, iż wygrali ten proces 2-1. Ludzie patrzą  na ten cyrk i zastanawiają się jak można kłamać w ten sposób! Jak oni mogą patrzeć w lustro. My nie możemy przejść nad tym porządku dziennego. Nie możemy przyzwyczaić się do tego, że władza może kłamać. Na tej karcie historii musi być napisane, że Polacy się na to nie zgodzili. Dlatego nie możemy milczeć.

Musimy głośno powiedzieć, iż kłamca nie może być premierem Rzeczypospolitej. Jeśli ma honor, jeśli nie chce plamić kart naszej historii to musi ustąpić.

Schetyna w Krakowie zapewnił, iż PO utrzyma, a nawet rozszerzy program 500+. Lider Koalicji Obywatelskiej mówił, iż dzięki uszczelnieniu systemu VAT, rozwoju gospodarczego w dochodach państwa za rządów PO-PSL pojawiło się dodatkowo ponad 100 miliardów złotych. 500+ to 24 miliardy, a gdzie jest reszta? To nie są pieniądze PiS, to są pieniądze Polaków!

Zapraszamy do wysłuchania wystąpienia Grzegorza Schetyny na konwencji w Krakowie.

Foto: Radio Kraków

Wideo: @Platforma Obywatelska

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: