Moralny upadek państwa PiS

0
180

Od razu powiem, że nie interesują mnie wewnętrzne rozgrywki w obozie tak zwanej zjednoczonej, podłej zmiany. Nie interesuje mnie to, czy Zbigniew Ziobro pozostanie ministrem sprawiedliwości, czy Polska będzie miała ministra od rzekomej sprawiedliwości, wspierającego okrucieństwo wobec zwierząt. Jak dobrze przyjrzeć się ostatnim wydarzeniem, to dostrzegamy, iż w przyspieszonym tempie następuje, moralny upadek państwa PiS, upadek instytucji z Kościołem katolickim na czele, które z budowaniem zasad moralnych, przynajmniej w teorii chciało mieć coś wspólnego, choć raczej nigdy im to nie wychodziło.

Ze swojej strony wiem, że więzienna cela jest właściwym miejscem dla Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry, Andrzeja Dudy i całej pisowskiej wierchuszki. Z jednej strony PiS uchwala ustawę, w myśl której pisowska czołówka stanie ponad prawem i będzie mogła kraść ile tylko zechce. Przecież to się w głowie nie mieści.  Rząd kłamie w sprawie finansów publicznych i ukrywa informacje dotyczące rzeczywistego zadłużenia państwa.

https://www.youtube.com/watch?v=Sm0gq1nFH0E

Smutną prawdę o dzisiejszej Polsce ujawniła ustawa o ochronie zwierząt, mały krok do przodu, choć  ustawa natychmiast nadaje się do poprawy, jednak z innych względów.

Oto w dzisiejszej amoralnej, już nie chrześcijańskiej Polsce biznesmen, właściciel rzekomo katolickiego radia, publicznie broni okrucieństwa wobec zwierząt. Polska szuja, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro broni tego duchownego z politycznego wyrachowania. Wierzy, iż poparcie Rydzyka pomocne będzie w rozgrywce o władzę, w walce o schedę po Jarosławie Kaczyńskim. O to tutaj chodzi, a nie o żadne zwierzęta, tylko o władzę, której Ziobro bardzo pragnie.

Symbolem tych dni pozostanie pobicie ojca utalentowanej piosenkarki Viki Gabor. Pobicia dokonano na tle rasistowskim. Symbolem moralnego upadku pisowskich elit postanie list ks. Isakowicza Zalewskiego, obnażającego kłamstwo kardynała Dziwisza, ukrywanie przez kardynała pedofilii w Kościele. Kościół w Polsce nie potrafi zareagować jawną obronę okrucieństwa dokonywaną przez biznesmena w sutannie Tadeusza Rydzyka. Rząd. politycy obozu zjednoczonej prawicy, polscy biskupi, będący w istocie komisarzami PiS d/s propagandy, stracili moralną busolę.

Instytucja państwa są bezradne wobec posła Bosaka z Konfederacji, który narobił długów, i spłacał je pieniędzmi uzyskanymi ze zbiórki na potrzeby leczenia chorej na raka.  Czy jesteśmy bliżej przyspieszonych wyborów? Na razie wiem, że opozycja nie potrafi się ogarnąć. Jak popatrzeć na wydarzenia, to wszystko w tym kraju nad Wisłą stoi na głowie. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale raczej nic dobrego.

A w polonijnym Chicago, które jest nie mniej zwariowane od Warszawy, ostoja  pisowskiego kłamstwa Łucja Śliwa zamilkła. Czy przeszła na zasłużoną emeryturę? Wkrótce więcej na ten temat.

Andrzej Jarmakowski

Wideo: @Zbyszek G