Monster uderza we Florydę

0
229

matt 2To oczywiście temat numer 1 w USA. Potężny huragan Matthew zbliża się do wybrzeży Florydy. Potem uderzy jeszcze w Georgie i obie Karoliny. Tłumy mieszkańców zagrożonych rejonów uciekają w bezpieczne miejsca. To najpotężniejszy huragan jaki uderzy w wybrzeże USA od 10 lat.

Niezwykle ważne jest zabezpieczenie okien, aby nic nie dostało się do wnętrza chociaż huragan, potężna siła natury, może niszczyć nawet solidne murowane domy.

Prezydent Barack Obama ogłosił w nocy z czwartku na piątek stan wyjątkowy w stanie Georgia z powodu zbliżającego się do południowo-wschodnich wybrzeży USA huraganu Matthew. Na Karaibach, według najnowszego bilansu, żywioł zabił ponad 340 osób, ale to nie jest jeszcze liczba ostateczna.

Matthew, którego podmuchy sięgają obecnie 235 km na godzinę, jest zakwalifikowany jako huragan czwartej kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona.

We Floryde w rejonie Miami fale mogą osiągać wysokość 15 stóp. Groźna może być tak zwana morska cofka.  Trwa ewakuacja wybrzeża Florydy.

Władze wezwały wczoraj 2 mln mieszkańców Florydy, Georgii i Karoliny Południowej do ewakuacji w bezpieczne miejsca. – To wasza ostatnia szansa! Uciekajcie w bezpieczne miejsca, jak najdalej od plaż, gdyż tam wichura was zabije – apelował do mieszkańców nadmorskich rejonów Florydy gubernator Scott.

PA,

Wideo: Youtube.com/Foxnews.com

Foto: abcnews.com

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: