Misiewicze w Orlenie

0
368

 

Mieliśmy już zjawisko Misiewiczów w Ministerstwie Obrony Narodowej, gdzie oficerowie salutowali urzędnikowi. Misiewicz stał się symbolem umieszczaniu na wysokich stanowiskach osób niekompetentnych. Obecnie obserwujemy zjawisko nowe, fenomen Obajtków w spółkach skarbu państwa.

Daniel Obajtek, pozbawiony jakiegokolwiek doświadczenia w spółkach paliwowych został prezesem Orlenu, największej polskiej spółki czyli  Orlenu.  Daniel Obajtek, mistrz szybkich karier partyjnych został prezesem, mimo, że trwały przeciwko niemu jakieś tam dochodzenia, gdy wcześniej był z szybkiego awansu prezesem spółki energetycznej. prezes zadedydował, Obajtek może być prezesem Orlenu i już.

Skandal polega na tym, że Orlen nie został jeszcze sprywatyzowany, że nadal jest to socjalistyczna firma państwowa. Politycy mogą decydować o tym kto kieruje firmę, nie patrząc, iż pan Obajtek nie posiada żadnych kwalifikacji.

Na przykładzie Pana Obajtka widać także nowe zjawisko, skoku PiS na spółki Skarbu Państwa i wyciągania z nich pieniędzy.  Na przykład na co grube miliony wydaje Fundacja Narodowa, z jakiej racji, publiczne fundusze otrzymuje toruński oligarcha Tadeusz Rydzyk. Mamy do czynienia z wielkim skokiem na publiczną kasę w wykonaniu PiS.

Więcej na ten temat w materiale z konferencji prasowej jaka dzisiaj odbyła się w Sejmie.

Foto: Bankier.pl

Wideo: @Platforma News

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: