Miliony do zwrotu

0
40

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zorganizowali dzisiaj Konferencję Prasową, podczas której omawiano wyniki kontroli poselskiej, w Ministerstwie Zdrowia, które okazało się prawdziwą stajnią Augiasza.Nie może być tak, że minister który odszedł, pozostawia sprawy nie wyjaśnione. Pozostawia nie zrealizowane „wezwania do zapłaty”. Nowy minister powinien dokonać odpowiedniego przeglądu i pokazać bilans otwarcia. Zwłaszcza należy tego oczekiwać, gdyż nowy minister przez wiele lat pracował w Najwyższej Izbie Kontroli. Doskonale wie, jak taki bilans otwarcia winien wyglądać.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano swoiste wezwanie do zapłaty, zapłaty skierowane do handlarza bronią, który winien oddać ponad 74 miliony złotych. Apelowano więc także do ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry, aby zabezpieczyć konta, aby pieniądze te, w cudowny sposób nie znalazły się na kontach na Kajmanach i w innych rajach podatkowych.

Posłowie KO przedstawili także projekt ustawy, która likwiduje bezkarność ministrów związaną z zakupami covidowymi.  Poparcie tego projektu, przez nowego ministra będzie prawdziwym sprawdzianem, jego rzeczywistych intencji. Przypomnijmy, że pisowska większość uchwalił prawo stanowiące, że jeśli urzędnik, minister na przykład złamie prawo, ukradnie coś, w ramach rzekomej walki z pandemią, to nie można go ścigać. Kradnąc czyni publiczne dobro! Tak wygląda Polska PiS. Tak wygląda pisowska sprawiedliwość!

Ta konferencja prasowa doskonale oddaje polską rzeczywistość, pokazuje jak wygląda dzisiejsza Polska, jakie szerzy się bezprawie i bandytyzm sponsorowany przez PIS.

Dla mnie te respiratory, pozostaną symbolem państwa PiS. Symbolem pisowskiego bezprawia.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: