Mike Pence kandydatem Trumpa na urząd wiceprezydenta?

0
297

Indiana Gov. Mike Pence announces that the Centers for Medicaid and Medicare Services had approved the state's waiver request for the plan his administration calls HIP 2.0 during a speech in Indianapolis, Tuesday, Jan. 27, 2015.  (AP Photo/Michael Conroy)

CNN twierdzi, że znaki na niebie i ziemi wskazują iż kandydatem Donalda Trumpa na urząd wiceprezydenta będzie gubernator stanu Indiana Mike Pence. Oficjalnie Trump swoją decyzję ma ogłosić  jutro, czyli w piątek o 11.00.

Pence urodził się w Indianie w roku 1959. Wychowywał się w wielodzietnej rodzinie irlandzkich, katolickich imigrantów. Na uczelniach w Indianie studiował prawo, historię. Pracował jako adwokat, był członkiem Izby Reprezentantów. W 2012 roku wygrał wybory na stanowisko gubernatora Indiany.Przeprowadził w Indianie udaną reformę systemu podatków stanowych.

W Partii Republikańskiej Pence związany jest z Partią Herbacianą.  Nie godził się, aby w jego stanie osiedlali się imigranci z Syrii, ale przegrał w tej sprawie z rządem federalnym.

Opowiadał się przeciwko możliwości zawierania małżeństw jednopłciowych, wspierał tradycyjną republikańską platformę.

W sprawie wojny w Iraku wspierał George Busha, był przeciwny podawania terminu zakończenia misji w tym kraju.

W Indianie uzdrowił stanowe fundusze, obcinając wiele wydatków. Jego ewentualna kandydatura pomoże Trumpowi pozyskanie tradycyjnego konserwatywnego elektoratu utożsamianego w prawyborach z Ted Cruzem. Liczyć także będzie się znajomość pracy w administracji i doświadczenie Pence wyniesione z Kongresu jak i ze sprawowania urzędu gubernatora.

https://www.youtube.com/watch?v=dBFg-LrtIi4

Pence ubiegał się o ponowny wybór, jednak w czwartek poczynił kroki, aby zrobić miejsce dla innego republikańskiego kandydata w wyborach na urząd gubernatora Indiany.

Mówi się, że w finałowej rozgrywce znaleźli się Pence i Newt Gingrich.  Ostatecznie wybór padł na gubernatora Indiany. Wszelkie wątpliwości rozwiane zostaną w piątek.

Andrzej Jarmakowski

Foto: www.huffingtonpost.com

Wideo: Youtube.com

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: