Master Duda

0
154


Gdyby przyznawano wyróżnienia za szczucie, pierwsze trzy miejsca wziąłby Andrzej Duda, prezydent. Jednogłośnie. Potem długo nic, i dopiero na dalszych pozycjach znaleźliby się Morawiecki, Ziobro, Kaczyński i pozostali.

Młodzi politycy PIS, nawet jeżeli poczynili postępy w szczuciu – a więc zmierzają w stronę awansu – nadal mogą się od Dudy wiele nauczyć. Duda w sianiu nienawiści stał się tak naturalny, że trudno go sobie wyobrazić, jako kogoś, kto łączy ludzi i próbuje rozładować konflikty.

Gdyby przykładowo Duda, podczas kampanii wyborczej, podjąłby starania, aby Polaków jakoś połączyć, suweren odebrałby to z podejrzliwością. Jak to? Duda prezydentem wszystkich Polaków? To chyba niemożliwe? Wyobraźmy sobie prezydenta próbującego zażegnać napięcia, mówiącego zachęcająco o kompromisie i pojednaniu narodowym. Prawda? Można powiedzieć, jasne, ale trudno to sobie wyobrazić.

Duda już dawno przekroczył linię przyzwoitości. Teraz już nie ma po co się wracać. Przez cztery lata był hipokrytą, człowiekiem słabym, bez charakteru, który z premedytacją wielokrotnie złamał Konstytucję. Nie stanie się więc nagle mężem stanu. Duda już zostanie przy szczuciu, gdyż to mu najlepiej wychodzi. I to mu tylko pozostało.

Ziobro też szczuje, Morawiecki, trzy Beaty europosłanki, Jaki, Jojo, “obatel” Czarnecki, ale Duda osiągnął w tej dziedzinie znacznie wyższy poziom. I ta konsekwencja! Niemal w każdym przemówieniu grozi sędziom i Unii. Ostatnio lamentował – spocony, jak zawsze – że nikt nie będzie nam dyktował w obcych językach, jaki mamy mieć ustrój. Tłum zawył z radości. “A co, koorwa, będą nam mówić! J–ać Unię!”.

Twarz mu tętni, policzki drgają, głos wibruje, czoło rosi pot, oczy w wytrzeszczu. Morawiecki tak nie zrobi – brakuje mu talentu. Kempa potrafi wrzeszczeć, ale jak przekupka sprzedająca pietruszkę, raczej wulgarnie. Bez finezji. Podobnie Szydło czy Pawłowicz.

Duda jako narciarz może jest początkujący, ale w szczuciu to ekspert.

zdjęcie: Duda w przemówieniu w Zwoleniu szczuje na Unię.

Dariusz Wiśniewski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: