Maria Szarapowa zakończyła karierę

0
173


Miłośnicy tenisa nie byli zaskoczeni decyzją Marii Szarapowej o zakończeniu sportowej kariery, choć kiedy nadeszła ta wiadomość łezka zakręciła się w oku. Więc to już. Statystyka opisująca karierę Marii Szarapowej jest imponująca. 36 wygranych turniejów rangi WTA, pięć wielkich szlemów, w tym także mistrzostwo WTA, przez 21 tygodni przewodziła światowemu rankingowi.  Swojego pierwszego Szlema, Wimbledon, wygrała jako 17-latka.

Jej wspaniała kariera to znacznie więcej niż suche liczby, mówimy bowiem o dziewczynie, która stała się ikoną sportu.

Historia Marii Szarapowej była inspiracją dla wielu młodych dziewcząt i chłopców, wskazaniem, że tylko ciężką pracą i uporem można dojść do wielkich sukcesów.  Choć postanowiła reprezentować Rosję, jej historia jest potwierdzeniem prawdziwości tezy, że Ameryka ciągle jest tym krajem, który umożliwia spełnianie marzeń, niezależnie od swojego pochodzenia. Przyjechała do Stanów wraz z Ojcem, jako mała dziewczynka mając kilkaset dolarów, zaczynali od zera. Ojciec ciężko pracował na jej sukces. Na pewno Maria Szarapowa wiele mu zawdzięcza, czego nigdy nie ukrywała. Od długiego czasu mieszkała na Florydzie, która stała się jej domem.

Szarapowa stała się ikoną, nie tylko z powodu sukcesów na korcie.  Znakomicie prowadziła swoje interesy, była twarzą wielu kampanii reklamowych, wielu marek. Poważnie traktowała swoje obowiązki. Kiedy przytrafiła jej się kontuzja, natychmiast potrafiła dzwonić do swoich sponsorów, informując, iż będzie miała więcej czasu, jest do ich dyspozycji.  

Dla Marii  Szarapowej zamknął się rozdział kariery sportowej, przekonany jest, że w kolejnym sprawdzi się równie doskonale, radzić sobie będzie równie dobrze jak na korcie. Czytając wpisy jej rywali z kortu, to najczęściej powtarzające się życzenie.  Na zawsze w pamięci pozostaną jej wspaniałe pojedynki, zacięte mecze, sportowe piękno jakie im towarzyszyło. Przekonany jestem, że jeszcze nie raz o niej usłyszymy. Ona zadecyduje, w jakiej roli wystąpi. Na pewno dla wielu pozostanie inspiracją i wzorem do naśladowania.

Foto Wirtualne Media.pl

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: