Manuela Gretkowska emigruje z Polski

0
161


Po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich, w których okazało się, że Andrzej Duda dalej, przez następne pięć lat będzie piastować urząd Prezydenta RP, Manuela Gretkowska postanowiła sprzedać swój piękny dom i wyprowadzić się z Polski.

Na Facebooku umieściła specjalny post o treści: “Sprzedam dom typu Dworek Polski pod Zalesiem Górnym, z powodu wyjazdu za granicę. Pow. 110m, ( 3 pokoje, 2 łazienki, salon z kuchnią) działka 900 m. Garaż ze strychem, piękny ogród, bambusowy zagajnik, platan osłaniający drewniany taras, wspaniali sąsiedzi przy ulicy o takiej samej zabudowie. Cena 750 tys. do negocjacji”. Gretkowska w rozmowie z Faktem, zdradziła kulisy swojej decyzji.

Pisarka już zaplanowała, gdzie przeniesie swoje dotychczasowe życie. – Planuję wyjechać do Szwecji, jestem z tym miejscem związana od momentu urodzenia córki, bo ma podwójne obywatelstwo. A później chcemy wraz z mężem mieszkać w różnych miejscach na świecie. Jesteśmy wolnymi ludźmi i chcemy z tego korzystać – podkreśla Manuela. 

Gretkowska jest nie tylko znaną pisarką i felietonistką, ale i działaczką społeczną. Od lat angażuje się w politykę i ma na jej temat własne zdanie. Bardzo ubolewa, że Polacy nie zdecydowali się wybrać na prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

– Myślę, że od 30 lat nie mieliśmy takiego kandydata. I to tym bardziej boli. Trzaskowski, jak nikt inny z tych wszystkich kandydatów, nadawał się na prezydenta. Mieliśmy już przecież elektryka, alkoholika, faceta, który łamie konstytucje, to dlaczego nie mogliśmy wybrać kogoś, kto zna kilka języków, jest wykształconym i nowoczesnym człowiekiem? Trudno mi się z tym pogodzić… – ubolewa Gretkowska. – Dla nas, ludzi, którzy głosowali na Rafała Trzaskowskiego, bardzo dużo teraz się zmieni w Polsce. Wolności wypowiedzi na pewno już nie będzie. Jarosław Kaczyński powiedział wyraźnie do czego dąży, jakie są jego ideały, nie mamy co się łudzić – dodaje.

W pełni zgadzam się z pisarką. Spodziewam się, że wkrótce Polskę opuści znacznie więcej ludzi.

źródło: Facebook, Fakt.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: