Mafia VAT-owska pod skrzydłami Morawieckiego

4
5076


Prawo i Sprawiedliwość wiele opowiadało o walce z mafiami vatowskimi, wyłudzającymi nienależny zwrot podatku VAT. Powołano nawet specjalną Komisję Śledczą, która jednak niczego nie ustaliła. Tymczasem media przyniosły wstrząsające informacje, o tym, iż szef Departamentu Kontroli Celnej w  Ministerstwie Fianansów, bliski współpracownik pana Mariana Banasia, zajmował się wyłudzaniem zwrotu VAT.  Dzisiaj w piątek , odwołując się do tych doniesień prasowych na ten temat zorganizowano w parlamencie konferencję prasową, podczas której posłowie Koalicji Obywatelskiej domagali się natychmiastowego wyjaśnienia sprawy.

Politycy zażądali od premiera Morawieckiego,  aby być może jeszcze w tej kadencji parlamentu dokonał wyjaśnienia tej kwestii.

Wyjaśnić należy także rolę premiera Mateusza Morawieckiego w tym procederze, gdyż ludzie Ci zatrudnieni zostali w Ministerstwie Finansów, w czasie, gdy Morawiecki sprawował urząd premiera, ponosi za ten fakt oczywistą odpowiedzialność.

W trakcie konferencji prasowej zwrócono uwagę, że PiS wstrzymał prace nad rejestrem  „on line”, faktur vatowskich”. Pytanie brzmi, czy to  Oni byli zainteresowani w takim rozwiązaniu?

Prace nad takim rejestrem wstrzymane zostały na cztery lata.

Pamiętajmy także, iż minister Marian Banaś, prowadzący burdel wraz z gangsterami, odpowiadał za reformę administracji skarbowej. Reforma wyłącznie miała charakter personalny. Od dawno zarzucano, iż reforma miała charakter polityczny, charakter czystki, polegającej na zatrudnianiu usłużnych sobie ludzi.

Pytanie brzmi ilu jeszcze przedstawicieli mafii „vatowskiej” zasiada w administracji skarbowej? Pytanie brzmi kto ma dzisiaj odpowiedzieć na to pytanie? Prokuratura Ziobry, czy NIK  Banasia?

Obecnie nie mamy w Polsce instytucji, do której Polacy mogliby mieć zaufanie, iż wyczyści administrację skarbową z elementów przestępczych.

Przypomnijmy, iż Sejmowa Komisja Vatowska nie zajmowała się okresem, kiedy rządził PiS. Tymczasem obecnie okazuje się, że dziura vatowska wynosi około 90 miliardów  złotych.

W trakcie konferencji prasowej podawano przykłady, kiedy to politycy PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele interweniowali w sprawach osób oskarżonych o vatowskie przestępstwa. PiS w tej materii stworzył parasol ochronny nad swoimi.

opracował AJ

Wideo: @Platforma News

4 Komentarze

  1. PiS-owska mafia mocno trzyma sztamę. Wiedzą, że jak któryś zacznie “sypać” to zrobi się bagno. Dobrze, że Ziobro jest głównym prokuratorem i ich ochrania. A Banaś to człowiek bankstera Pinokia.

  2. Co tam afery, co tam niszczenie i okradanie kraju i obywateli, co tam przejęcie sądów, co tał deptanie konstytucji, co tam upadające jeden po drugim szpitale, co tam reżimowa telewizja puszczająca kłamstwa i propagandę 24 na dobę, co tam czarna mafia i pedofile, co tam miliardy dla rydzyka, co tam robienie ludziom sieczki z mózgów, ważne że DAJOOM pincet plus.

  3. Cieszą mnie Wasze komentarze, ale wcześniej uważano, że Kaczyński to Bóg, a dziś niewielu rozumie, że Polska zdąża do lat 80- tych! Komuchów w pisowskim parlamencie nie brakuje, a europosłami długo wiecznymi są tacy ktorzy od lat mieszkają w sąsiednim panstwie, nie płacą tu podatków i żyją jak królowie!

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: