Macron, Polska blokuje zmiany w unijnej polityce klimatycznej!

0
147


Niedawno odbywał się na ulicach  miast strajk klimatyczny, także w Polsce tysiące ludzi domagało się bardziej zdecydowanych działań polityków na rzecz ochrony klimatu. To doskonale, że młodzież w Polsce zaczęła zdawać sobie sprawę z wagi zagadnień dotyczących zmian klimatycznych. W Nowym Jorku rozpoczyna się także szczyt klimatyczny ONZ. Przed rozpoczęciem szczytu, lecąc do Nowego Jorku wypowiedział się prezydent Francji.

 Prezydent Francji Emmanuel Macron przed obradami Zgromadzenia Ogólnego ONZ skierował do młodych ludzi z całej Europy apel. Jeżeli chcecie protestować na rzecz zmian w podejściu do ochrony klimatu, jedźcie do Polski i przekonajcie tych, których ja przekonać do reform nie umiem – relacjonuje jego słowa dziennik “Le Parisien”.

Niestety słowa francuskiego prezydenta są prawdziwe i oddają istotę problemu.  Prezydent Francji trafił w dziesiątkę.

Polska w Europie jest wielkim trucicielem i głównym hamulcowym pozytywnych zmian. Polska strategia energetyczna oparta cięgle jest na węglu kamiennym, Polska chce budować nową wielką elektrownię węglową. Gospodarka francuska jest znacznie większa od polskiej, tymczasem to Polska emituje więcej dwutlenku węgla do atmosfery, niż znacznie większa gospodarka francuska. Dlatego stwierdzenie Macrona jak jak najbardziej prawdziwe. Polski rząd faktycznie, w Europie jest wielkim hamulcowym zmian. Polska uchwaliła idiotyczne prawa dotyczące energetyki wiatrowej, niemal ją likwidując. Tak do Polski należy przyjeżdżać i protestować przeciwko głupiej polityce rządu, który nie przywiązuje należytej wagi do walki ze zmianami klimatycznymi.

W Polsce nie istnieje strategiczne myślenia dotyczące zmian klimatycznych. Generalnie nie chodzi, aby ograniczyć emisję dwutlenku węgla, tylko aby emisję w ogóle zlikwidować. Do tego potrzeba wielu radykalnych działań.

Polski rząd stworzony przez partię Jarosława Kaczyńskiego, w ogóle jest grupą ludzi mało odpowiedzialnych. Rząd ten masowo importuje śmieci, fundując swoim rodakom kupę smrodu. Doraźna, często pozorna korzyść ekonomiczna, jest dla tego nieodpowiedzialnego rządu, ważniejsza, od interesu narodowego.

Dlatego prezydentowi Francji należy podziękować, za te szczere słowa, prawdziwe słowa. Nikt tą wypowiedzią nie powinien się nad Wisłą czuć urażony, gdyż rację miał Napoleon Bonaparte,  zauważając, iż prawda nie obraża.

To znakomicie, że Europa ma tak wybitnych przywódców, którzy potrafią wskazać winnych hamowania pozytywnych zmian w polityce klimatycznej. Niestety hamulcowym jest Polska i tylko Polacy mogą to zmienić.

Wideo: @Guardian News

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: