Macierewicz uciekł z Chicago

33
106358

 

Piątek 20 kwietnia w Chicago miał być dniem z Antonim Macierewiczem i jego smoleńską Podkomisją. Program rozpocząć się miał już o 10 rano w prestiżowym Knickerbocker Hotel, gdzie zorganizowano konferencję prasową dla amerykańskich polityków, dziennikarzy, aby mogli zapoznać się z prawdą o katastrofie smoleńskiej, którą ustaliła podkomisja. Obecny był Antoni Macierewicz oraz jego eksperci  Wiesław Binienda, Piotr Witakowski, Janusz Bujanowski, Chris Cieszewski i Glenn Jorgensen, prywatnie mąż Ewy Stankiewicz,  konferencję prowadziła Maria Szonert Binienda.

Polityków amerykańskich jednak nie było, ani jednego, nawet chicagowskiego radnego, o sprawujących wyższe urzędy nie wspominając.  Amerykańskich mediów także nie było, żadnych, polonijnych i owszem pojawiło się kilka kamer. W sumie może 25-30 osób, nie więcej, działaczy polonijnych organizacji, aktywnie wspierających PiS. Na stołach, na uczestników spotkania czekała broszura „Smoleńsk 2010”, gdzie zamieszczono zdjęcia członków podkomisji i listę sponsorów tego wydarzenia.  Konferencja miała być prowadzona w języku angielskim. Dlatego w języku angielskim przygotowano „oświadczenie. Opatrzone polskim godłem i nagłówkiem „Republic of Poland”.  Na sali siedział siedział Konsul Generalny RP w Chicago Piotr Janicki. I tu mam pierwszy z tym problem, którego być może opozycja nie docenia.  Ja wiem, iż Macierewicz swój raport rozesłał do europosłów, stwarzając wrażenie, iż jego raport techniczny jest oficjalnym stanowiskiem rządu polskiego. W Chicago, obecność Konsula Generalnego RP też mogła sugerować, iż to oficjalna schadzka.

Jeżeli stanowisko podkomisji Macierewicza ma być oficjalnym stanowiskiem Polski, ma to swoje konsekwencje. Polska pod rządami PiS stanie się państwem bandyckim. Tylko państwo bandyckie może rzucać fałszywe oskarżenia, dotyczące sprawy tak poważnej, jak wybuchu w prezydenckim samolocie.

W oświadczeniu stwierdzono, iż samolot TU-154 został zniszczony w powietrzu w wyniku kilku eksplozji. Ze spotkania na stronie facebooka: „KOD Polonia USA Central” prowadziliśmy transmisję na żywo . Spotkanie rozpoczął Antoni Macierewicz.  Gdyby chcieć zamieścić listę kłamstw, wypowiedzianych na tym spotkaniu, to należałoby zacytować cały stenogram ze spotkania. Spotkanie miało charakter surrealistyczny.  Anglojęzycznych polityków nie było, mediów też, więc spotkanie prowadzono na przemian po polsku albo po angielsku, Bienienda tłumaczył na angielski,  dla jednej obecnej  na sali Afro-Amerykanki.   Tak zwani eksperci nie powiedzieli nic nowego, powtórzyli, dobrze znane już stare banialuki, które wielokrotnie wyjaśniono.  Eksperci posługiwali się zdjęciami,  z unieważnionego w mniemaniu Macierewicza,  raportu Komisji Millera, dowodząc, iż fotografie stanowią potwierdzenie tego, iż był wybuch.  Jorgensen, mówił o drzwiach wbitych w ziemię. Tylko wybuch mógł je wbić w ziemię tak głęboko. Sprawa ta wielokrotnie była omawiana wyjaśniana, więc nie ma sensu powtarzać tego samego „dookoła Wojtek”. Była to żenująca prezentacja, punkt po puncie można zbijać, nie tyle argumenty, co brednie macierewiczowych ekspertów.  Były to dwie godziny obrażania ludzkiego rozumu.Oczywiście mówiono o tym, iż Komisja Millera nie miła dostępu do czarnych skrzynek, że zmuszono ją do zaakceptowania raportu MAK, ekspertów zaś zmuszano do kłamstw.

Ciekawe były te wybuchy: Piotr Włodarczyk zapytał, jakich materiałów wybuchowych użyto.  Podkomisja nie wie, ale bada także o wątek, że podłożono materiał wybuchowy w Samarze w trakcie remontu tupolewa.  Tam pewnie podłożono zapalnik odpalany za pomocą telefonu komórkowego. Binienda przywołał wojnę w Iraku i Afganistanie, gdzie korzystano  z tych możliwości. „Ja nie twierdzę, że tak było, ale jest to możliwe – mówił Binienda”.

Mogę pomóc rozwiązać tę zagadkę. Działanie takie wymagałoby ogromnej koordynacji. Ktoś musiałby lecieć do Smoleńska jakieś 900 metrów przed pasem lotniska po założeniu stroju maskującego i hełmu, wybrać numer telefonu i BUM!Chyba tylko Stefan Niesiołowski miałby tyle energii,  zaangażowania oraz samozaparcia, aby zafundować nam takie BUM!

Pod względem socjologicznym ciekawsze było wieczorne spotkanie w sali piłkarskiego klubu” Eagels”. Niestety Antoniego Macierewicza nie było, gdyż wieczorem wylatywał do Polski, a jak mówili niektórzy został pilnie wezwany do Polski, oficjalnie nie podano powodu ucieczki Macierewicza. Po porannym spotkaniu Podkomisja złożyła wieniec pod pomnikiem smoleńskim w Niles.  Dla mnie niespodzianką była marna frekwencja,w starannie przygotowanej sali,  30-50osób.  Obecni członkowie podkomisji, w krótkich prezentacjach mówili o swoich impresjach, oszczędzili wywodów o zdjęciach, które rzekomo dowodzą wybuchu.  Całość podsumowała Maria Szonert Binienda.

Członkowie podkomisji nie ukrywali trudności. Po katastrofie nie było łatwo. Żyło się trudno. Osoby szukające prawdy musiały liczyć się z konsekwencjami, a nawet utratą życia, możliwymi represjami. Jak się chce, to można jednak coś zrobić. Eksperci przekonywali, że coraz więcej profesorów przystępowało do poszukiwania prawdy, czego dowodem, sukcesem rzekomo zakończone, cztery konferencje smoleńskie. (Ha ha).Jorgensen po raz kolejny opowiadał o drzwiach wbitych w ziemię. Maria Szeonert Binienda  wskazywała na trudności. Zauważyła, że obecnie TVN wysunął się na pierwsze miejsce przed “Gazetę Wyborczą”, w propagowaniu kłamstwa smoleńskiego. Niestety prasa prawicowa spoczęła na laurach. Mimo, że jest raport techniczny,i co – grzmiała Binienda – no właśnie nic! Widać było wyraźną pretensję o niedostateczne poparcie dla Podkomisji! Wiesław Binienda zauważył, że jest tutaj dwóch takich, co ich nagrywa ich od rana! Wskazał na Piotra Włodarczyka i niżej podpisanego.

– To kodziarze – rozległ się krzyk na sali!

Niestety pytań nie przewidziano. Jeżeli ktoś ma pytania, proszę napisać na kartce, podać adres poczty elektronicznej, w ten sposób podkomisja odpowie. Kpina!

Już po spotkaniu, przed klubem Eagels doszło do utarczki słownej miedzy Włodarczykiem i Jorgensenem dotyczącym drzwi wbitych w ziemię. Jorgensen nie potrafił obronić stanowiska Podkomisji , iż to dowód na wybuch! Więcej krzyczał niż mówił!

Na zakończenie organizatorzy mówili  o sukcesie porannej konferencji. Sukcesem miały być tyrady do pustych krzeseł, i fakt, iż na spotkaniu dla polityków i dziennikarzy nie było ani jednych, ani drugich, zwłaszcza tych anglojęzycznych.  Sukces, jeśli już polegał na tym, że oszczędzono im ośmieszania Polski. Dzień pokazał, że nawet wśród Polonii gwiazda Macierewicza pomału gaśnie. Pustki w sali Eagels o tym świadczą. Pewnie nadal wielu Polonusów wierzy w Macierewiczowe brednie, ale pewnie tak już zostanie! Nawet najbardziej absurdalne teorie spiskowe  zawsze znajdą swoich zwolenników.  Zwłaszcza w czasach, gdy w szkołach uczą coraz mniej!

Strach komisji przed pytaniami pokazuje, że tak na dobrą sprawę, Podkomisja nie potrafi stworzyć swojej wersji, takiej, aby uniknąć śmieszności. Chyba obawa przed ośmieszeniem powoduje, iż pytań nie przewidziano i rozpoczęto koncert.

Andrzej Jarmakowski

Dziwny  ten dzień. Macierewicz uciekł z Chicago, o nic zapytać nie dali! Ciekawy dzień!

Foto: facebook: Piotr Włodarczyk

 

33 Komentarze

 1. Moze to jaskolka, ktora jest zwiastunem wiosny?
  Wiosna jak wiadomo zycie rodzi sie na nowo i nastepuje zmiana I odnowa po mrokach I chlodzie zimy.wiosna to tez czas milosci I pogody ducha a wiec cos przeciwnego co do obecnej pory ‘serwuje’ lodowata konserwatywna i nieprzyjazna stajnia Augiasza I jej racze rumaki.
  ‘’Augiasz miał dzięki przychylności bogów najbogatsze na świecie trzody i stada koni. Z jego stajni, obór i owczarni nie wynoszono jednak od wielu lat zanieczyszczeń i były one źródłem przykrego zapachu. Również na pastwiskach zalegała gruba warstwa gnoju.’’ Za Wiki.
  Nie dziwi zatem ze madrzy ludzie nie chca przebywac w miejscu gdzie smierdzi.

  • @hobi
   Moje sugestie moga interpretowac tylko osoby inteligentne o wycwiczonych cechach poznawczych umiejacych rozpoznac strumien czasu w jakim tocza sie doniosle wydarzenia.

 2. No to “Progres” wydał 100 dol. na wejściówki, 2 razy po $50. Czy to był cały zarobek Maciora-wicza ? Czy też był jeszcze ktoś za biletami??

  • Jako gość panelu w Knickerbocker Hotel ręczę, że p. Jarmakowski nie opisał prawdy o tym wydarzeniu. Czysta polityczna propaganda orwellowsko nazwanej organizacji Progress for Poland. A co do wstępu na profesjonalnie zorganizowane spotkanie, było ono wolne, gratis, za darmo. Poniemaju?

   • Prawda, konferencja byla zorganizowana profesjonalnie. Elegancko. Wstep wolny. Bufet. Latwo to zrobic gdy dysponuje sie odpowiednim budzetem. Tylko dlaczego tak malo uczestnikow? Gdzie lokalni politycy? Jedynie Polski konsul sie zjawil, bo taka jego praca. Media? Polonijne. Raptem przyszlo do 40 osob wliczajac w to czlonkow komisji.

 3. A tu była zmiana, na spotkanie w Eagles wstep był wolny, był bar, można było sobie kupić soczek!

  • Jezeli wstep na to ‘spotkanie’ byl wolny porazka ‘exspertow’ jest jeszcze bardziej bolesna.
   Wniosek?
   Oszolomow jest tylko garstka, ktora mozna policzyc na przyslowiowych palcach jednej reki.

 4. 27:1 tez bylo sukcesem , kwiaty były po powrocie, usciski. Dobrze sie bawią nasi prominentni, zbędni juz politycy

 5. Ja mam tylko jedno pytanie: Kto zaplacił za cały ten cyrk? Na czyj koszt podróżowała cała Świta Macierewicza.?

  • Pani Basiu, prawdopodobnie w dużej części budżet Polski. Nie mamy w kraju pieniędzy na większość pilnych potrzeb, pan Macierewicz rozbroił polską armię a doświadczonych oficerów wysłał do cywila. Wszędzie ukryte podatki i różne nowe wpłaty na skarb państwa ale pieniądze zamiast na rozwój idą na pierdoły. Takie jak ta konferencja

 6. mam jedna sugestie do ciebie Andrzej i do Wlodarczyka pokazujcie wiele wiecej zdjec z takiej hucpy zeby mozna to bylo tu w Polsce pokazac bo tu jest rowniez duza grupa ludzi ktorzy wierza w pokaz niz w slowo pisane pozdrawiam z Gdyni aleksander

 7. Ta banda oszołomów żyje i podróżuje za pieniądze podatników polskich. Mam nadzieję że będą musieli to szystko zwrócić.

 8. Ja nie mam najmniejszej wątpliwości że wycieczka z Macierewiczem odbyła się na koszt podatników polskich Już tyle pieniędzy ta kreatura Macierewicz zmarnowal że koszty tej wycieczki to już mały pikuś 🙂

 9. Macierewicz w ostatnich latach przyzwyczaił nas do tego, że ucieka.. Ze Smoleńska po katastrofie też uciekł. Tylko obiad zjeść zdążył.

 10. To był zamach! Wybuch jądrowy. Wybuchło lewe jądro Antoniego podłożone do torebki Pierwszej Damy. Sprawcą katastrofy nie są piloci, gen. Błasik ani spóźnienie łaskawie panującego nam wtedy Prezydenta RP. Winny jest Antoni!

 11. Jedyny Progress for Poland robi cos,dziala i nie boi sie Pisowcow i Kaczynskiego. Szkoda ze ludzie w Polsce i Chicago tego nie doceniaja. Wstyd!

 12. Uważam, że skoro zwolennicy kłamstwa macierewiczowskiego pozwalają sobie na przywłaszczenie epitetu “kłamstwa smoleńskiego” w oczywisty sposób dotyczącego łajdackich teorii propagowanych przez całe otoczenie i propagandystów Macierewicza, na typowe odwracanie kota ogonem, należy powszechnie uzmysławiać Polakom, że charakter kłamstwa smoleńskiego jest dokładnie taki sam jak rosyjskiego kłamstwa katyńskiego. Teoria równie oficjalnie propagowana przez zakłamane państwo polskie, ówczesny PRL, jak obecnie oficjalnie propagowane przez przedstawicieli władzy polskiej łajdactwo smoleńskie.

  • @Henryk
   Zgoda!
   Tylko tamto klamstwo sluzylo do manipulacji zewnetrznej natomiast to obecne ma na celu zwiedzenie sklocenie i podzielenie Polakow w takim celu aby za wszelka cane utrzymac w kraju wladze I grabic narod do woli.Podzielonymi I skloconymi latwiej rzadzic i oszukiwac.

 13. Głównym a może “gównym” problemem Polusa, Polonusa czy Polandziora był wstęp 50 dolarów. Owszem oni mogą wydać 50 tysięcy albo więcej na takie gówno jak BMW, Leksusy albo podobne dziadostwo. Tutaj mieli ich dowieść autobusami i za darmo a do kieszeni kanapkę kiełbach albo bigosu. Natomiast ksiundze przestraszyli się kardynała aby ich nie odesłał do Polnadu na Jasną Górę. Antek uciekł bo zląkł się wreszcie, że stare baby mogłyby zacząć piec go w piekarniku aby wyszły z niego złe albo niedobre duchy. A tak to zadziałało.

 14. Inny temat .Gdzie moge u was poczytac na temat S447 I HR1226. Nigdzie nie moge tego znalezc w chicagowskich mediach
  Moze mi ktos udzielic informacji?
  Z gory dziekuje
  pozdrawiam
  cas
  PS. prawdopodobnie jutro bedzie glosowanie w kongresie

 15. Rezolucja ta zakłada tylko, że Departameny Stanu ma raportować jak wyglada sprawa restytucji mienia ofir Holocaustu. Nie mówi o żadnych odszkodowanianiach. To nie jest tak, że ktoś dokonuj ataku na Polskę, jak sugerowowała Śliwa. Starała się ona wytworzyć poczucie zagrożenia. Rezolucja 447 nie ma żadnego znaczenia.

 16. Rezolucja ta, to tylko apel o monitorowanie sytuacji, w sprawie mienia bez spadkowego. PO O JĄ uchwalono? Jak powiedział jeden z ustawodawcow dla wywołania uczucia wstydu, w takich narodach jak Polacy….

 17. Odrzuciłem komentarz Jaruna, tylko nie z powodu cenzury, tylko z powodu, iż zawierał zupełnie fałszywe informacje. Zresztą Kongres nie ma mocy prawnej do uchwalania odszkdowań w państwach trzecich. Ustawa, zresztą już przyjeta przez aklamację pokazuje, jak bardzo spadło znaczeni Polski za rządów PiS. Ustawa zobowiązuje Departament Stanu do minitorowania i prz4dstawienia raportu na temat stanu prawnego mienia pozydowskiego nie spadkowego. I tyle . W Departamencie stanu, ktorego szef ciagle jest niezatwierdzony, od roku nie obsadzono stanowiska urzędnika d/s antysemityzmu. Dlaczego przeciwko ustawie nie protestowała polska dyplomacja i kancelaria prezydenta, gdzie był minister Szczerski i inni! Polska z rządem PiS, i wspierającą Putina Polonią ma za swoje.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: