Macierewicz producentem smoleńskiej bajki na wideo, będzie Oscar?

12
815

Dymisja ministra Antoniego Antoniego Macierewicza i powierzenie mu kluczowego dla PiS stanowiska, szefa Komisji badającej smoleński wypadek lotniczy, gwarantowała liczne emocje i doznania. Antoni Macierewicz zapowiadał publikację raportu, do mediów dochodziły informacje o sensacyjnych ustaleniach Komisji, o wybuchach w lewym skrzydle i inne fantastyczne informacje. Słuchając tych informacji czuliśmy się jak na zjeździe pisarzy science fiction.  Cierpliwie czekaliśmy na raport, wierząc w ogromne możliwości szefa Komisji. Wszak wcześniej wielokrotnie dawał on do zrozumienia, że wyobraźnię ma bujną, niczym nie ograniczoną.  Czas mijał, a faktów nie było. Prezes Kaczyński także jakby spuścił z tonu. Obok zapewnień, że jesteśmy coraz bliżej prawdy, pojawiały się momenty zwątpienia. Zwłaszcza, że część Komisji dała nogę i uciekła do Ameryki.

Potem opowiadano nam, że 10 kwietnia Komisja przedstawi raport cząstkowy w oparciu o dotychczasowe ustalenia Komisji.  Teraz zaś okazuje, iż 10 kwietnia i tego nie będzie, ale 10 kwietnia Komisja przedstawi prezentację wideo, które mają być rekonstrukcją zdarzeń. Jesteśmy podekscytowani, namawiamy Polski Instytut Sztuki Filmowej, aby zgłosił produkcję Macierewicza do Oscara, w kategorii film animowany krótkometrażowy, bądź animowany pełnometrażowy, jeżeli Komisja pójdzie na całość.

W tej chwili jaskrawo widać, że Antoniemu Macierewiczowi nie udało się stworzyć wiarygodnego raportu, nie udało się także podważyć raportu Komisji Millera. Nie udało się podważyć choćby jednego zdania z tego raportu. Pozostaje on jedynym wiarygodnym dokumentem, kompleksowo opisującym to, co stało się pod Smoleńskiem.

W sprawie katastrofy smoleńskiej, Antoni  Macierewicz wypowiedział morze kłamstw, łgał w żywe oczy. Jego działalność skutecznie podzieliła Polaków, przyniosła ogromne szkody polskiej polityce. Wideo prezentacja będzie próbą ukrycia tego, że Miller i Lasek mieli jednak rację. Nie udało się dla religii smoleńskiej, znaleźć paliwa dla wyznawców spiskowych teorii o zamachu, bombie barycznej, o dobijaniu jeńców i innych kosmicznych bredni. Coś trzeba dać twardemu elektoratowi PiS, jak nie raport to chociaż wideo prezentację.

Smoleńskie niepowodzenie Macierewicza, pewnie oznaczać będzie koniec kariery tego wyjątkowego szkodnika, człowieka o dziwacznych powiązaniach z ludźmi Putina.Scenariusz wideo prezentacji Macierewicz, będzie mógł wydać jako bajkę dla dzieci, w pisaniu bajek podobno jest dobry.

Owa wideo prezentacja będzie stekiem kłamstw, próbą ratowania twarzy przez Komisję i Macierewicza. Media krajowe informują, że członkom Komisji Macierewicza nie przedłużono umów o pracę.

W tej chwili nie znamy kulis rezygnacji z prezentacji zakłamanego raportu. Nie wiemy, czy wpływ na to miał trwający pożar w stosunkach polsko-amerykańskich, w związku z ustawą o IPN? Może jakiś wpływ na to miały informacje o gotowości Rosji do rozpoczęcia wojny lądowej na Ukrainie i wojny hybrydowej w republikach bałtyckich. Trzeba pamiętać, iż Rosja okupuje część Zachodniej Ukrainy i najwyraźniej nie zamierza się z tych miejsc wycofać. Na naszych oczach dokonuje się rozbiór Ukrainy. Polska zaś kłócąc się o historię, znacznie pogorszyła nasze relacje z Ukrainą, w gruncie rzeczy wspierając Rosję! To kolejna klęska pisowskiej polityki zagranicznej.

Taka bajkowa prezentacja potrzebna jest również  dla Polonii w Chicago, aby podtrzymać tutaj wiarę w PiS i wiarę w prezesa!To taki ochłap rzucony twardemu elektoratowi. Czy ciemy lud pisowski, kupi każdą brednię? Zobaczymy! W Chicago pewnie tak.

Foto: Irish Examiner

Andrzej Jarmakowski

12 Komentarze

 1. Mnie głownie interesuje sekwencja końcowa: sposób niszczenia samolotu. Prokuratura, jak wiadomo odmówiła rekonstrukcji tej sekwencji wg moich ustaleń, opublikowanych w Progressie. Tylko dlatego Macierewicz A. może dalej opowiadać swoje dyrdymały – za nasze pieniądze.

  • Napisz, dlaczego nazywasz p. Jarmakowskiego kłamca? Możesz udowodnic, że nie jest kłamca i oszustem p. Macierewicz, zbierający kasę od lat w ” zielonych” od naiwnych, którzy często od wylotu, czy rejsu Polski nie widzieli! Nasz kraj jest coraz piękniejszy, tylko chamstwo TKM rozwija się coraz bardziej, by z nas zrobić republikę bananowa!

 2. No coz bajkopisarz to tez jak widac odpowiedzialne I bardzo interesujace zajecie.
  Ale byc dobrym bajkopisarzem takim z haryzma i poczytnym a przy tym konczacym swoje bajki pouczajacym moralem to juz jest wielka sztuka!
  Ten bajkopisarz jest marnym skryba, ktoremu bardzo czesto rymu i tuszu w kalamarzu brakuje a puenty i moralu w jego opowiesciach zadnego!
  Tak to koncza bajkopisarze, ktorych glowa i reka kieruje ‘czarna flota’ z 44-cztero hektarowej enklawy Wloch, ktora sie rozsiadla nie tylko nad piekna Wisla a jej funkcjonariusze jak osmiornica docieraja swoimi mackami wszedzie tam gdzie ciemna wiara usuwa z drogi przeszkody zdrowego rozsadku tworzac na peczki i posmiewisko nie tylko takich marnych bajkopisarzy.

  • Bajkopisarz ma dobre umocowania w systemie, który teraz jest cokolwiek skonfundowany i kombinuje jak zmienić narrację.

 3. a ja powiem twardo za te zla co zrobil macierewicz dla polski i ich obywateli (czytaj sklocenie ) jak i sprzeniewierzenie ogromnych pieniedzy podatnikow rozwalenie i tak slabej armi czekam sadu i kary smierci dla tego szkodnika mojego kraju.

 4. Nie nagrodę Oskara tylko”Różowej malinki”- panie Jarmakowski. A “Różowa malinka” jest przyznawana za największy gniot filmowy.

 5. Nikt nie chciał podpisać się pod bzdurami promowanymi przez Macierewicza, może na początku znaleźliby się tacy ale nie teraz.

 6. Przecież w USA są spece z NTSB i dlaczego Antek-policmajster nie zwrócił się o ekspertyzę do Amerykanów?

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: