Macierewicz musi wytłumaczyć się ze swoich rosyjskich koneksji

0
535

W Polsce ukazała się książka Tomasza Piątka, w której opisano powiązania Antoniego Macierewicza z osobami blisko współpracującymi ze służbami wywiadowczymi Związku Radzieckiego i Federacji Rosyjskiej.

Politycy PO, podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie, wezwali szefa MON Antoniego Macierewicza, by wytłumaczył się z powiązań z byłymi współpracownikami SB oraz służb ZSRR i Rosji, które wymienia w swej książce Tomasz Piątek. Platforma oczekuje, że premier Beata Szydło natychmiast “przynajmniej urlopuje” szefa MON.

To właściwa reakcja. W każdym normalnym państwie po postawieniu tak poważnych zarzutów, dodajmy, iż dobrze udokumentowanych, należałoby powołać Komisję Śledczą lub niezależnego prokuratora do zbadania sprawy. Nie wystarczą krzyki, że to pomówienia.

Książka Piątka ukazuje także nowe, nieznane fakty, dotyczące afery podsłuchowej w restauracji „Sowa i Przyjaciele”, za czym mogli stać ludzie powiązani z GRU.

Tomasz Piątek w sposób systematyczny w swojej książce ukazał szereg powiązań biznesowych, bardzo dziwnych koneksji Antoniego Macierewicza z rosyjska mafią Solcewską i innymi osobnikami powiązanymi z GRU i bezpośrednio z Putinem.

Jest w książce Piątka, także wątek polonijny. Powiązania, o których pisze Piątek rzeczywiście miały miejsce, główni świadkowie na przykład w postaci Jana Subczyńskiego już nie żyją, nie będą więc w stanie potwierdzić tez oraz informacji przytaczanych przez Tomasza Piątka. Do polonijnego wątku wrócimy w osobnych publikacjach. Tutaj powiem jedynie, że Macierewicz, w swojej głowie tworzył nieistniejący świat, w Ameryce liczył na członka Izby Reprezentantów uznawanego za reprezentanta Putina w USA, człowieka. Który wzywał do uznania aneksji Krymu dokonanej przez Rosję, krytykował nałożenie sankcji na Putina.  Chodzi oczywiście o kongresmana  Dana Rohrabachera z 48 okręgu w Kalifornii. Trzeba także pamiętać, iż w praktyce POMOST zakończył swoją działalność po odzyskaniu niepodległości przez Polskę. O sprawie opowiadał mi Jnausz Subczyński, gdy przebywałem u niego w domu z Micro Island, niedaleko Naples, na Florydzie, w trakcie pisania historii POMOSTU.

Na razie mamy w Polsce sytuację nadzwyczajną. Minister Obrony, posiadający dostęp do ogromnej ilości tajnych dokumentów, tuż przed przyjazdem do Polski prezydenta USA, powinien wytłumaczyć się ze swoich dziwnych powiązań.

Macierewicz grozi procesami sądowymi. Pan Piątek twierdzi, iż jest gotowy do procesu z Macierewiczem, zaś w swojej książce wszystkie twierdzenia udokumentował twardymi dowodami.

Oczywiście. Premier powinna natychmiast zawiesić Macierewicza w wykonywaniu obowiązków. Najważniejsze jest wyjaśnienie sprawy.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z faktu, że obecnie nie można w Polsce liczyć na uczciwy proces, na bezstronne działania prokuratury. Co ciekawe, rzecznik MON i sam zainteresowany krzyczą o kłamstwach. Jednak nie potrafili podać choćby jednej nieprawdziwej informacji podanej w książce Piątka. Nie usłyszeliśmy ani słowa na temat pana D’Amato i prania przez rosyjską mafię pieniędzy w nowojorskim banku. Mówi się, iż w owym banku rosyjska mafia wyprała do 20 miliardów dolarów.

AJ

Foto: Wykop

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: